BELEN’DE KARDEŞLİK SOFRASI KURULDU

  • Eklenme Tarihi :29.04.2022 | 13:28

Cumhur İttifakı Belen İlçe Teşkilatları tarafından kurulan kardeşlik sofrasında, Hatay’ın bütün renkleri buluştu.

BELEN’DE KARDEŞLİK SOFRASI KURULDU

Çok sayıda vatandaşın katılımı ile renklenen kardeşlik sofrasına MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Cumhur İttifakı İskenderun İlçe Başkanları Turan Bozkurt, Abdülkerim Güven, Cumhur İttifakı Belen İlçe Başkanları Enis Göçmen’e, Seyfullah Gürbüz’e, Cumhur İttifakı Belen ve İskenderun Kadın Kolları Başkanlarına, Arsuz AK Parti İlçe Başkanı Bünyamin Nal’a, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Keskin, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar ve yönetim kurulu üyeleride oturdu.

 

BÜYÜK MEMNUNİYET DUYDUK

Programda yaptığı konuşmada davetlerini geri çevirmeyerek gelip kardeşlik sofrasına oturan herkese teşekkür eden Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, “Kardeşlik İftar Sofrası’nda” bir araya gelindi. Çok sayıda davetli ve vatandaşın katılımıyla gerçekleşen iftar programı, hazırlanış, sunuş ve görsel açıdan da adından söz ettirdi.  Kıymetli hemşerilerim; Cumhur İttifakı Belen ilçe teşkilatlarımızın düzenlemiş olduğu iftar programında sizlerde bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bu anlamda davete katılan ve aynı sofra etrafında bir araya geldiğimiz her bir hemşerime bu vesile ile şükranlarımı sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.” dedi.

PAYLAŞMAK EKMEKTEN DAHA LEZZETLİDİR

Ramazan ayının İslam’ın merhametine, hakkaniyetini ibadetini bilgi ve erdem de bütünleşmiş ahlakına tüm insanlığı anlatan kutsal bir ay olduğunu hatırlatan Başkan Gül, “Ramazan her bireyin içtenlikle kendisi ile yüzleştiği, kendisini yenilediği ve her yıl insanlığı daha iyiye taşımak üzere gelen bereketli bir aydır. İnsanlar arasında dayanışma ruhunun yardımlaşmadan ve kalp birliğinin perçinleşmesine vesile olan ramazan ayı sahip olduğumuz nimetlere şükür etmemizi ve bu nimetlere sahip olmaya ihtiyaç sahiplerini kendimizden önce düşünmemiz gerektiğini bizlere anımsatır. Üstat Necip Fazıl eğer tadını bilirseniz ekmeği paylaşmak ekmekten daha lezzetlidir der.” (Haber Merkezi)