BELEDİYEDEN 5 BİN AİLEYE UCUZ EKMEK

  • Eklenme Tarihi :18.04.2022 | 10:07

İskenderun Belediyesi, Fırıncılar Odası ve Hayırsever Tosyalı Ailesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi 5 bin aile bugünden itibaren 7 Mayıs tarihine kadar ekmeği 1.5 Liradan ucuza alabileceği açıklandı.

BELEDİYEDEN 5 BİN AİLEYE UCUZ EKMEK

skenderun Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından faydalanan ihtiyaç sahibi aileler için Ramazan ayında bir kampanya başlattığını duyuran Başkan Fatih Tosyalı Belediye, Hayırsever Tosyalı Ailesi ve İskenderun Fırıncılar Odası arasında imzalanan iş birliğiyle indirimli ekmek 15 Nisan- 7 Mayıs 2022 tarihleri arasında 23 gün süreceğini söyledi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından faydalanan ihtiyaç sahibi 5 bin aileye;  mevcutta 2,75 TL olan, günlük 25 bin adet, 200 gram Somun Ekmek indirimli Ekmek kuponu karşılığında 1.5 TL den satılacak.

FIRINCILARA TEŞEKKÜR ETTİ

Başlatılan kampanya hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Fatih Tosyalı; “Belediyemiz tarafından başlatılan kampanya ile 15 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında, Sosyal Yardımlaşma Vakfımızdan aldığımız 5 bin aileye, günlük 5’er tane olmak üzere günlük 25 bin ekmeği hemşirelerimize tanesini 1,5 liradan temin edeceğiz. Burada bu katkıyı sağlayan Tosyalı ailesine ve Fırıncılar Odası Başkanına, katılan fırıncılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

FİŞLER TESLİM EDİLİYOR

Yaklaşık 23 gün, günde 25.000 ekmek olmak üzere 575.000 ekmeği Sosyal Yardımlaşma Vakfında ismi yazılı olan 5000 ihtiyaç sahibinin 1,5 liradan ekmek alma şansı tanınmış olacağını aktaran Başkan Tosyalı “Fırıncılar Odası Başkanı ile yaptığımız toplantıdan sonra şu an katılan fırınları özellikle belirtmek istiyorum, Doğuş Unlu Mamulleri, Gürlek Unlu Mamulleri, Sönmez Ekmek, Salık Taş Ekmek, Mesut Ekmek, Şenöz Fırını, Girne Fırını, Acıbadem Fırını, Ergen Fırını, Özsem Fırını. Şu an yaklaşık 10 fırın bu faaliyetimize karşılık verdi, ben inanıyorum ki önümüzdeki günlerde diğer fırınlarımızda yapmış olduğumuz kampanyaya katılacaklardır. Biz burada sadece organizasyonu yapıyoruz, hayırsever Tosyalı ailesine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Fırıncılar Odasına ve kampanyamıza katkıda bulunan fırıncılarımızı da ayrıca teşekkür ediyorum. Fiş bastırdık, imza karşılığı fişler teslim ediliyor. Her fişin üzerinde 5 tane ekmek alma hakkına sahip, her gün bir fiş götürerek 5 ekmek alacak. 23 gün boyunca Bayram sonuna kadar bu imkanı sağlamış olacağız” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)