BAŞKAN ELMASOĞLU BİLGİLENDİRDİ

  • Eklenme Tarihi :17.01.2023 | 14:28
  • Muhabir :

Erzin’de inşasına başlanan Küçük Sanayi Sitesi’nin ardından kente kazandırmayı planladıkları 34 işyeri bulunacak Pazar yeri pasaj projesi detayları geniş katılımlı bir toplantı ile paylaşıldı.

BAŞKAN ELMASOĞLU BİLGİLENDİRDİ

Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, pazar yerinin bir kısmında yapmayı planladıkları yaklaşık 34 işyerini içeren pasaj ve bu pasajdaki dükkanların 10 yıl süre ile kiralanması ile ilgili Belediye Düğün Salonunda ön bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıya Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı İrfan Bila, yönetim kurulu üyeleri Faruk Atıcı, Fikret Sarier, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Servet Canatar ile küçük sanayi esnafları katıldı.

HEYECANLA KARŞILANDI

Pazar yerinin bir kısmında yapmayı planladıkları pasaj ve içinde yaklaşık 34 işyerinin bulunacağı yer ile ilgili proje bilgilendirme, fikir alışverişi toplantısına gösterilen yakın ilgiden dolayı tüm katılımcılara teşekkür eden Başkan Elmasoğlu “30-35 dükkanın olduğu pasaj projemiz birçok vatandaşımız tarafından ilgi ve heyecanla karşılandı” dedi.

PROJE KENDİ KENDİNİ FİNANSE EDECEK

Erzin Belediyesi olarak kredi kullanmadan kendi kendini finanse edecek projenin nasıl hayata geçirileceğini anlatan Başkan Elmasoğlu “Burası küçük sanayinin kalkması ve sonrasında burasının parkları, bahçeleri, spor alanları, cafeleri ile yaşam alanına dönüşmesiyle Erzin'in en güzel yerlerinden birisi olacak. Belediye olarak bu dükkanları meclis kararı ile 10 yıla kadar ihale ile kiraya verebileceğimiz için proje. On yıllık ihaleye vererek toplayacağımız para ile burayı yapmak istiyoruz. Bu şekilde vatandaşımız 10 yıl gibi uzun bir süre ile kiralayacakları için, bu süre içinde kira artış kaygısı yaşamadan işlerini rahat rahat yürütebilecekler. Zira ödedikleri kiralar bir kaç yıl sonra muhtemelen çok cüzi kalmış olacak” diye konuştu.

Toplanan para ile kısa süre içinde burayı planladıkları gibi yaparak kiracılara teslim edebileceklerinin altını çizen Başkan Elmasoğlu ödemelerin de yapıları ihale ile yapacak Müteahhittin hak ediş tutarına göre kiracı tarafından ödeneceğinden kiracının kaygısının da olmayacağını sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)