BAHÇELERDE BAHAR SENFONİSİ

  • Eklenme Tarihi :04.04.2022 | 09:59

Havaların iyice ısınmaya başladığı son günlerde baharın tüm güzelliklerini sergilediği görüntüsü ve kuş sesleriyle insanlara adeta bir senfoni sunan Hatay’ın bahçelerinde hummalı bir çalışma başladı.

BAHÇELERDE BAHAR SENFONİSİ

Budama, gübreleme, aşılama ve ilaçlama çalışmalarının yapılmaya başlandığı bu dönemde, ağaçların çiçek açmaya başlamasıyla adeta görsel şölen de yaşanıyor.

Budama ve özellikle ilaçlama çalışmalarına hız verdiklerini kaydeden Bahçıvan Ali Tokdemir, “Ş0 an budama zamanı hatta budamaların da sonu diyebiliriz çünkü ağaçlar çiçek açmaya başladı. Ağaçlarımızın alt kısımlarını yapıyoruz, yavaş yavaş gübresini, suyun vermeye başlayacağız bu aralar. Aşı yapılması gereken ağaçları özellikle narenciye grubunun aşısını yaptık, erik, kayısı, şeftali ağaçlarının da şu an aşı zamanı, ilaçlamalarını yapıyoruz. Haşereyle mücadele işlerimiz de başlayacak artık. Çünkü bu belgede özellikle Akdeniz anemisi çok olduğu için ilaçlamaları düzgün yapmamız lazım. Narenciye grubunda harita böceği özellikle dikkat etmemiz gereken bir böcektir, ilaçlama uygulamalarını yapma zamanındayız, çalışmalarımız hummalı bir şekilde devam ediyor” diye konuştu. (Haber Merkezi)