ASKON ANTAKYA’DA DEPREMZEDE’LERLE BİR ARADA

  • Eklenme Tarihi :18.03.2024 | 11:17
  • Muhabir :Haber Merkezi

ASKON ANTAKYA’DA DEPREMZEDE’LERLE BİR ARADA

Geçen sene olduğu gibi bu yıl da geleneksel iftarını depremzede vatandaşlarla bereketlendiren ASKON, Antakya’da depremzedelerle bir araya geldi. 

 

ASKON Genel Merkezin tertip ettiği ASKON Hatay’ın ev sahipliğinde Antakya Konteyner Kentte gerçekleşen iftar programına Hatay Valisi Mustafa MASATLI, ASKON Genel Başkanı Orhan AYDIN, Genel Başkan Yardımcıları Volkan KAHRAMAN ve Ercan VERGİLİ, Teşvik ve Yatırım Destekleri Komisyon Başkanı Nusret GÜRE, Akdeniz Bölge Başkanı Arif KARAKAYA, Genç ASKON Genel Başkanı Abdullah UÇAN, Askon Hatay Şube Başkanı Halit TUNÇ ve Koordinatör Kaymakam Ahmet BAZ katıldılar.

 Hatay Valisi Mustafa Masatlı “Mübarek Ramazan Ayı’nda milletçe göstermiş olduğumuz birlik, beraberlik ve dayanışma ruhumuzun bizleri daha güçlü kıldığını belirterek ASKON’a ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

 ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın ise “Bu akşam Hatay Valimiz Sn. Mustafa Masatlı’nın da teşrifi ile birlikte depremzede vatandaşlarımızla ve çocuklarımızla kucaklaştık, muhabbet ettik ve birlikte iftar yapma bahtiyarlığına eriştik. Bu vesileyle depremde ahirete irtihal eden vatandaşlarımıza tekrardan Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum. Bu bereket sofrasında hayrı bulunan tüm üyelerimize ve organizasyonda emeği ziyadesiyle fazla olan Hatay Şube Başkanımız Halit Tunç ve yönetimine şükranlarımızı sunuyorum. Rabbim bu necip millete böylesi acıları ve afetleri bir daha yaşatmasın” şeklinde konuştu. 

ASKON Hatay Şube Başkanı Halit Tunç da, “ASKON Genel Merkezimiz ve diğer şubelerimizin desteğiyle Antakya Konteyner Kent’te 2 bin kişilik gerçekleştirdiğimiz iftar programımızda Hatay Valimiz Sn. Mustafa Masatlı ve Genel Başkanımız Sn. Orhan Aydın’ın teşrifleriyle depremzede hemşerilerimizle bir araya geldik. 6 Şubatta Antakya merkez olmak üzere bir çok ilçemizde büyük bir felaket yaşadık. Depremin yaralarını elbirliği ile sararak şehirlerimizi tekrar ayağa kaldırmamız gerekiyor. Çocukların moral motivasyonunu yükseltmeyi hedeflediğimiz programda evlatlarımız Genç Askon tarafından düzenlenen etkinliklerde gönüllerince eğlendiler. Teşriflerinden ötürü Sn. Valimiz Mustafa Masatlı’ya, Genel Başkanımız Orhan Aydın’a ve programda emeği geçenlere ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyorum. Rabbim tekrar böylesi acıları yaşatmasın” dedi.