ASIRLIK KİLİSEYE ZİYARET

  • Eklenme Tarihi :16.12.2022 | 13:31

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Yenşehir Mahallesinde bulunan, yüz 21 yıldır ibadet yeri olarak kullanılan Latin Katolik Kilisesine nezaket ziyaretinde bulundu.

ASIRLIK KİLİSEYE ZİYARET

Tüm Anadolu’daki Katolik Kiliselerinin bağlı bulunduğu belirtilen İskenderun Müjdeleme Latin Katolik Kilisesi (Katedrali)’nde peder ve rahibeler İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’i karşıladı, konuk etti.

İskenderun’da bulunan Latin Katolik Kilisesi ziyaretinde, tarihi ile ilgili bilgiler de alan Kaymakam Demiryürek, Anadolu Havarisel Vekili ve Episkoposu Monsenyör Paolo Bizzeti’ye vekâleten, Anadolu Havarisel Vekilliği Şansölyesi Peder Antuan Ilgıt ile Kilise bahçesini gezdi. Kilise içerisinde Demiryürek, Peder Ilgıt’tan kilise binası ve cemaat üyeleri hakkında bilgiler aldı. 1800’lü yılların sonuna doğru yapımına başlanan kilisenin 1901 yılında kullanılmaya başlandığını kaydeden Peder Ilgıt, İskenderun’daki cemaate hizmet verdiğini ve Müjdeleme Latin Katolik Kilisesinin tüm Anadolu’daki kiliselerin bağlı olduğu Katedral görevi gördüğünü aktardı.

Yaklaşan Noel Bayramı öncesinde gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinden memnun olduğunu belirten Kaymakam Murat Sefa Demiryürek ise İskenderun başta olmak üzere tüm bölgenin güzel bir mozaik içinde yaşadığına işaret etti.

Kaymakam Demiryürek, rahibelerin söylediği ‘Meryem Ana’ ilahisini de ilgiyle dinledi, Noel Bayramı hazırlıkları çerçevesinde kilise içine yapılan ve İsa Mesih’in doğum anının simgelendiği Mağarayı da merakla inceledi.

Ziyarette ayrıca Peder Ilgıt, öldürülen Episkopos Monsenyör Luigi Padovese’nin Türkiye’yi tanıttığı bir kitabı da Kaymakam Murat Sefa Demiryürek’e hediye edildi. (Haber Merkezi)