ARSUZ’UN GİRİŞİ ASFALTLANDI!

  • Eklenme Tarihi :16.04.2022 | 00:45

Hatay’ın Arsuz ilçe merkezi giriş yolunun bozuk olması nedeniyle harekete geçen Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar’ın girişimleriyle karayolları ekiplerince asfaltına başlandı.

ARSUZ’UN GİRİŞİ ASFALTLANDI!

Göreve geldiği günden bu yana halkın ihtiyaçlarının giderilmesinde attığı adımlarla çözümün odak noktasına parmak basan Arsuz Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar İlçe merkezinin bozuk olan giriş yolunun yapımı için hareket geçerek ilgili birimlerle yapılan temasları kısa sürede sonuç verdi.

KOORDİNASYON VE İŞBİRLİĞİ

Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, ilçe sorunlarına duyarlı yaklaşımı, kurum ve kuruluşlar arası koordinasyon ve işbirliğini sağlamasıyla hizmetlerinde sonuca hızlı ulaşıyor.  Kaymakam Gökpınar, ilçe merkezi girişinde bulunan Cumhuriyet Caddesi’ndeki içme suyu şebekesinde sürekli tekrarlanan arıza ve onarımdan dolayı deforme olan asfalt yola kalıcı çözüm bulmak amacıyla ilk olarak HATSU yetkilileri ile görüşerek, içme suyu şebekesinin yenilenmesini sağladı, ardından Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü’nün kapısını çalarak yolun yeniden asfaltlanmasını talep etti.

Turizm şehri olarak anılan sezona sayılı günler kala Arsuz’un girişine yakışmayan yolun asfaltlanması için Karayolları 5. Bölge Müdürlüğüyle görüşme yapan Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar durumun önemini bölge müdürüne aktardı. Yapılan görüşmeler sonrasında çalışmalara başlandı. Arsuz ilçesinin girişinin asfaltlaması ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

GÜVENLİ BİR YOL HALİNE DÖNÜŞECEK

Girişimleri sonuca ulaşan Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü’nce ilçe merkezinin ana giriş yolunda başlatılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Kaymakam Gökpınar, ilçe merkezinin ana giriş yolu konumunda bulunan, aynı zamanda birçok mahallenin geliş ve gidiş istikameti olmasının yayından Arsuz – İskenderun yolunun da başlangıç noktası olan yolun asfalt çalışmasıyla sezon öncesi daha dayanıklı, uzun ömürlü ve trafikte de daha güvenli bir yol haline dönüşeceğini söyledi.

SEZON EKSİKSİZ BAŞLAYACAK

Yaz sezonuna eksiksiz başlamak istediğinin altını çizen Kaymakam Hasan Gökpınar, ilçede tespit ettiği eksikler, iyileştirmeler, ihtiyaç ve sorunları çözüme ulaştırma noktasında kendisinden desteğini esirgemeyen yetkililere de teşekkür etti.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Hatay’ın en önemli turizm lokasyonlarından biri olan, Samandağ yoluyla birbirine bağlanan çok önemli bir distinasyon haline gelecek olan Arsuz’da turizmin gelişiminin önünü açma çabaları dikkat çeken Kaymakam Gökpınar’ın çalışmaları toplumun her kesiminden büyük takdir görüyor.  (Haber Merkezi)