ARSUZ’DA ANTREPO YANDI!

  • Eklenme Tarihi :10.06.2022 | 10:17

Hatay’ın Arsuz ilçesi Nardüzü mahallesinde geçtiğimiz yılki büyük orman yangınıyla birlikte yanan Antrepoda dün gece çıkan yangın sabaha kadar devam etti. Yangın yerinden yükselen kara duman korku ve paniğe yol açtı.

ARSUZ’DA ANTREPO YANDI!

Bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın, kısa sürede büyüdü. Arsuz Nardüzün’de bulunan antrepo içerisinde bulanan Pamuk ve plastik ham madde malzemelerinin tutuşması sonucu alevler deponun büyük bir bölümüne sıçradı. Yangının büyümesi üzerine bölgeye çok sayıda takviye itfaiye ekipleri sevk edildi. Emniyet güçleri yangın yerinde çevre güvenliğini alınken, biri gidip diğeri gelen itfaiye arazözleri alevleri söndürmek için su taşıdı.

 

Gökyüzüne yükselen devası karabulutlar İskenderun ve Arsuz’un birçok yerinden kolaylıkla görülürken, çevrede korku yaratan yangın bölgesine ilçe Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar da geldi. Sabahın ilk ışıklarında yangın yerindeki yetkililerden bilgi alan Kaymakam Gökpınar yangının söndürülmesi için ne gerekiyorsa yapılması talimatını verdi.

Depo çalışanlarının da yardımcı olduğu itfaiye ekipleri büyük özveriyle yanan bölgelere tazyikli su ile müdahale için yoğun çaba harcadılar. İş makinaları da itfaiye ekiplerine destek verdi. Yanan pamuk ve plastiğin için için yanması nedeniyle itfaiye ekipleri özel madde sıkmaya başladı. Gece başlayan ve hala devam eden depo yangınına havadan helikopterle de müdahale başladı. Bütün antrepoyu saran yangın uzun bir uğraşın sonunda söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği Antrepoda soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangında her hangi bir can kaybı yada yaralanmanın olmaması teselli oldu. Emniyet güçleri yaşanan yangınla ilgili soruşturmasını sürdürüyor. (Haber Merkezi)