ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN BİR TOHUM HİKAYESİ

  • Eklenme Tarihi :06.05.2022 | 11:15

Hatay’ın Payas ilçesinde “Bir Tohum Hikayesi” projesi çerçevesinde çalışmalar yapan Anasınıfı öğrencileri tohumdan yetiştirdikleri ilk fidanlarını doğada toprakla buluşturdu.

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN BİR TOHUM HİKAYESİ

Çağlalık İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Kermehan Ay’ın önderliğinde hazırlanan ‘Bir Tohum Hikayesi’ projesini minik öğrencileri hayata geçirdi. Yaparak yaşayarak öğrenmenin kalıcı olmasının amaçlandığı proje ile Okul Öncesi eğitim düzeylerine uygun olarak belirlenen bitki tohumları Çağlalık İlkokulu Anasınıfı öğrencileri tarafından çimlendirilerek fideler haline getirildi. Tema çocuk etkinliklerinden yararlanılarak doğayı seven ve doğayı tanıyan bireyler yetiştirmenin amaçlandığı etkinlikte öğrenciler tohumların fidan haline kadar geçen değişimleri gözlemleme fırsatı da buldular.

 

Anasınıfı öğretmeni Kermehan Ay proje sayesinde Anasınıfı öğrencilerinin doğada hissederek, dokunarak, koklayarak ve duyarak farklı deneyimler yaşama fırsatı bulduklarını ifade ederek “Böylece hem bedensel, hem de zihinsel gelişimlerinin olumlu yönde desteklenmesi hedeflemekteyiz” dedi. (Haber Merkezi)