ALTINÖZÜ’NE YENİ SU DEPOLARI

  • Eklenme Tarihi :07.06.2022 | 10:44

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), temiz, sağlıklı ve güçlü su iletimini sağlamak için çalışmalarını Altınözü ilçesinde de sürdürüyor. hayata geçirdi.

ALTINÖZÜ’NE YENİ SU DEPOLARI

Yatırım programı kapsamında sözleşme bedeli 1 milyon 721 bin 844 TL olan ve birlikte ihale edilen “Altınözü Akamber ve Kamberli İçmesuyu Depo İnşaatı”nda çalışmaların sürdüğünü belirten HATSU, hayata geçen proje ile iki mahallede de su iletim sorununun çözüleceğini vurguladı.

İçme suyu iletimindeki verimliliği daha da arttırmak için Kamberli’deki yeni depo kapasitesinin 200 m3 olacağını; Akambere ise 100 m3 kapasiteli depo inşa edileceğini açıklayan HATSU Genel Müdürlüğü, gayrisıhhi, eski teknoloji, ekonomik ömrünü tamamlamış, sürekli arızalanarak su kayıplarına sebep olan şebekelerde de iyileştirme çalışmalarının gerçekleştirileceğini belirtti.

 

HATSU Genel Müdürlüğü, depoların işlevini yitirmesinden dolayı oluşan su iletim aksamalarının yanı sıra  su kayıplarının da önüne geçmek için çalışmaların süreceğinin altını çizdi. (Haber Merkezi)