ALT YAPISINI HAZIRLIYORZ

  • Eklenme Tarihi :05.04.2022 | 09:46

MARDİN’İN TATLARINI İSKENDERUN'DA SUNACAK

ALT YAPISINI HAZIRLIYORZ

Kısa sürede gerek ülke genelinde ve gerekse yurt dışında yaptığı hamlelerle bir marka haline gelen Artukbey Kahve, 75. Şubesini İskenderun’da gerçekleştirilen geniş katılımla açılışını yaptı.

Artukbey Kahve’nin açılışına İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Arsuz kaymakamı H. Hasan Gökpınar, CHP Hatay milletvekili Suzan Şahin, İskenderun belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Artukbey Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Yertüm ve kalabalık topluluk katıldı.

İskenderun’da yaşayan Serdar Yavuz, Mahmut Yavuz, Talat Erkek ve Mustafa Avcı’nın güçbirliği yaptığı Artukbey Kahve’nin açılış töreninde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Yertüm, perakende olarak kahve ve kuruyemiş işi yaparken, gördükleri ilgiden dolayı imalata geçtiklerini ve kısa sürede bu noktaya ulaştıklarını belirterek “Yurt içinde 75, yurt dışında da 7 mağazayla bir marka olduk. Ülkemizin sıkıntılar yaşadığı bu süreçte yüreğini ortaya koyan bütün varlığını koyan, buradaki iş ortaklarımıza bu yatırımı yaptıkları ve istihdama destek oldukları için teşekkür ediyorum.  Bizim hedeflerimiz inanılmaz büyük. İnanılmaz bir markayla yeniden Anadolu deyip Türkiye’ye ve dünyaya uluslararası bir marka çıkarmak hedefindeyiz. Bunu da çok güçlü adımlarla bunun altyapısı hazırlıyoruz” dedi.

TESİSLERİ TAKİP ETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Mardin’e ve dibek kahveye hiç yabancı olmadığını dile getirerek, Kozluk ve Şirvan’da görev yaptığı sürelerde bölgeyi ve bölge tatlarını çok iyi bildiğini anlattı. Kaymakam Yönden, iki hoşgörü kentin bu tatlarda buluştuğuna vurgu yaparak şu mesajları verdi, “Orada,Süryani’siyle Türküyle, Kürdüyle, ama burada biraz daha fazla Hıristiyan’ıyla, Laz’ıyla, Çerkez’iyle İskenderun daha çok kardeşlik şehri. Onun için iki kardeş şehri burada buluşması bizi devlet olarak mutlu etti. Bu gibi kültürleri birleştiren tesisleri takip etmeyi sürdüreceğiz.”

ARSUZDA’DA AÇILSIN

Arsuz Kaymakamı H. Hasan Gökpınar da, açılış sırasında farklı duygular yaşadığına dikkat çekerek, Artuklu Kaymakamlığından buraya geldiğini hatırlattı ve marka sahibi Tacettin Yertüm’le tanışıklığının olduğunu aktardı ve Artuklubey Kahvesi’nin çok ciddi katkı sağlayacağına inandığını söylerken, bir şubenin de Arsuz’da açılması dileklerinde bulundu. 

Konuşmaların ardından protokol üyeleriyle birlikte kesilen kurdelanın ardından davetlilere Artukbey ürünü olan kahve ve kuruyemişler ikram edildi. (Haber Merkezi)