AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON TOPLANTISI - Hatay Gazetesi

AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON TOPLANTISI

  • Eklenme Tarihi :13.06.2024 | 11:16
  • Muhabir :Haber Merkezi

AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON TOPLANTISI

Hatay’da Afet ve Acil Durum Koordinasyon Toplantısı  gerçekleştirildi. Hatay valisi Mustafa Masatlı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, çeşitli talimatlar verilde ve İl genelindeki Geçici Konaklama Merkezlerimizin durumları ele alınıp değerlendirildi.

Toplantı ile ilgili Hatay Valiliği’nden şu açıklama yapıldı “Valimiz Mustafa Masatlı Başkanlığında, Vali Yardımcılarımız, İlçe Kaymakamlarımız ile  ilgili Kurum ve Kuruluşlarımızın yetkililerinin de katılımıyla Afet ve Acil Durum Koordinasyon Toplantısı  gerçekleştirildi.

Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında hazırlanan “Ulusal Düzeyde Çalışma Grubu Operasyon Planları” kapsamında ilimizi ihtiva eden “Yerel Düzeyde Çalışma Grubu Operasyon Planlanları” güncellemesi için ilgili kurum ve kuruluşlara gerekli talimatlar verildi.

İlimiz genelinde yapımı hızla devam eden Kırsal ve Kentsel Konutlarımızın inşaa süreçleri ilçeler özelinde ele alınıp değerlendirildi. Hak sahibi vatandaşlarımızın tamamının en kısa sürede kalıcı konutlarına kavuşturulması için ilgili kurum ve kuruluşlara gerekli talimatlar verildi.

İlimiz genelindeki Geçici Konaklama Merkezlerimizin durumları ele alınıp değerlendirildi.”