ACAR: AMACIMIZ OKUMAYI HAYATIMIZIN BİR PARÇASI HALİNE GETİRMEKTİR

  • Eklenme Tarihi :02.01.2023 | 14:19

Kaymakam Osman Acar bu hafta da Küreci Mahallesinde ikamet eden Şehit Mehmet Halal Anadolu Lisesi öğrencisi Sevda Kurt’un ailesine misafir olarak okul müdürü ve öğretmenleri ile birlikte kitap okuma etkinliğine katıldı.

ACAR:  AMACIMIZ  OKUMAYI HAYATIMIZIN BİR PARÇASI HALİNE GETİRMEKTİR

Hassa Kaymakamı Osman Acar başkanlığında düzenlenen "Hassa Okuyor" projesi geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da yoğun bir şekilde katılımlar devam etti.

Her hafta Çarşamba günleri saat:20:00-20:30 arası düzenlenen kitap okuma etkinliği evde, berberde, kıraathaneler de, cafede Hassa’nın her noktasında günden güne artarak devam ediyor.

Kaymakam  Osman Acar bu hafta da Küreci Mahallesinde ikamet eden Şehit Mehmet Halal Anadolu Lisesi öğrencisi Sevda Kurt’un ailesine misafir olarak okul müdürü  ve öğretmenleri ile birlikte kitap okuma etkinliğine katıldı.

Her hafta farklı bir hanede öğrencilerle bir araya gelerek kitap okuma etkinliğine katılan Kaymakam Acar, kitap okumayı hayatımızın bir parçası haline getirmek için bu tür etkinlikleri okul müdürleri ve öğretmenlerle de yaparak daha yaygın hale getirmek üzere çalışacaklarını söyledi.

Acar “Çocuklarımıza ve toplumumuza yapılacak en büyük yatırım, kitap okuma sevgisini aşılamaktır. Bundan böyle günden güne artan kitap okuma sayımız ile ilçemizin artık yarıdan fazla nüfusu evlerinde İlçemizin her noktasında vatandaşlarımızın bütün işlerini bırakıp bu kitap okuma etkinliğine katılması mutluluk vericidir” dedi. (Haber Merkezi)