7 firari yakalandı

  • Eklenme Tarihi :11.05.2024 | 11:16
  • Muhabir :YASER ÇAPAROĞLU

7 firari yakalandı

Hatay’ın İskenderun ve Dörtyol ilçelerinde aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan operasyonda çeşitli suçlardan aranan ve haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 7 firara yakalandı. Gözaltına alınan firari şahıslardan 3’ü sevk edildikleri adli mercilerce serbest bırakılırken 4’ü tutuklandı.

Hatay Emniyet Müdürlüğü aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Dörtyol’da yapılan çalışmalar neticesin de, kendi kullanımları için ihtiyaç duyduğu esrar elde etmek amacıyla kenevir ekimi yapmak suçundan 1 yıl hapis cezasıyla aranan S.C. ile bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık ve kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçlarından hakkında 5 yıl hapis cezasıyla aranan A.C. düzenlenen operasyonlarla yakalandı. Gözaltına alınan S.C. ve A.C. sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandı. 

İSKENDERUN’DA 5 ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

İskenderun’da yapılan çalışmalar neticesinde ise basit yaralama suçundan aranan

K.A., sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah ve mermilerin satın alınması, taşınması, bulundurulması suçundan hakkında 4 Yıl 7 ay hapis cezası bulunan N.A., Fuhuşa teşvik, aracılık veya zorlama olayının şüphelisi H.G., Gürsel mahallesinde meydana gelen ateşli silahla kasten yaralama olayının şüphelisi G.S. ve  6136 Sayılı Kanuna Muhalefet olayının şüphelisi H.Ö. yakalandı. Şahısların evlerinde yapılan aramada 2 adet ruhsatsız tüfek ve 12 adet kartuş ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslardan geçirildikleri sağlık kontrolü ardından sevk edildikleri adli merciler tarafından H.G., K.A. ve H.Ö. serbest bırakılırken, G.S. ve N.A. tutuklanarak cezaevine konuldu.