4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü!

  • Eklenme Tarihi :04.10.2022 | 16:19

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü!

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada 2022 yılının başından bu yana yaklaşık 13.500 kg köpek mamasıyla sokak hayvanlarının yerinde beslendiğini yaralanan hayvanların sağlığına kavuşturulması için gerekli tüm çalışmaların söyleyen Başkan Yavuz, “Allah’ın yarattığı her can değerli ve kıymetlidir.” dedi.

Yavuz, Kırıkhan’da sahipsiz sokak hayvanlarının bakımlarının yapılması ile beslenmesinden yaralı hayvanların tedavisine kadar her alanda önemli hizmetleri hayata geçirmeye çalışan Belediyenin yasal olarak Geçici bakım evi yapması gereken 31.12.2022 tarihine kadar bakım evini tamamlamak üzere gerekli çalışmalarını yürüttüğünü söyledi.

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, hayvan haklarının farkında olduklarını ve yaptıkları çalışmalarda farkındalık oluşturduklarını söyledi. Başkan Yavuz, “Sahipsiz sokak hayvanları tedavi merkezlerimizde 2022’nin başından bu yana 94 adet tedavi 119 adet parazit uygulaması, 315 adet aşı ve 52 adet acil müdahale olmak üzere toplamda 500 civarında tedavi gerçekleştirdik. Belirlediğimiz 30 noktada ‘haftada 3 kez olacak şekilde’ düzenli besleme ve alan temizliği yapıyoruz. Ayrıca İklim Değişikliği Ve Sıfır Atık Müdürlüğü personelimiz, gönüllü hayvan severler ve ilgili STK’larla birlikte yıl içerisinde besleme programları uyguluyor. Bu yıl ‘sahipsiz sokak hayvanlarımızın beslenmesi için’ 13 ton civarında mama harcandı” dedi

Özellikle okullarda hayvan sevgisi noktasında bilinç oluşturmak amacıyla çalışmalar yapılması gerektiğinin altını çizen Başkan Yavuz, “Duyarlı davranan herkese teşekkür ediyorum. Allah’ın yarattığı her can değerli ve kıymetlidir. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.