3 bin 10 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi

  • Eklenme Tarihi :08.05.2024 | 10:54
  • Muhabir :ALİ GÖRÜN

3 bin 10 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi

Hatay’da şüphelendiği bir aracı durduran polis, yaptığı aramada 800 paket, Antakya’da bir konteyner önünde de 2 bin 210 paket olmak üzere 3 bin 10 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi. Olaylarla ilgili 1 kişi hakkında adli işlem yapıldı.

 

Hatay emniyet Müdürlüğü kaçakçılıkla mücadelede başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Dörtyol Özerli mahallesinde sürücüsünün hareketlerinden şüphelendikleri bir aracı durduran polis ekipleri, araçta arama yaptı. Aracın bagajında bulunan bir çuval içerisinde 800 paket gümrük kaçağı sigara ele geçiren polis ekipleri araç sürücüsü M.K.’yı gözaltına aldı. Gözaltına alınan araç sürücüsü hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan işlem yapıldı.

KONTEYNERİN ÖNÜNDEKİ ŞÜPHELİ YIĞIN

Antakya’da da 2 bin 210 paket gümrük kaçağı sigare ele geçirildi. Devriye atan polis ekipleri Antakya Zülüflühan Mahallesi ile İskenderun yolunun kesiştiği noktada bulunan konteynerin önünde bir yığın gördü. Şüphelenen ekipler yığını kontrol ettiklerinde üzeri örtülmüş vaziyette 2 bin 210 paket gümrük kaçağı ele geçirildi. Polis olayla ilgili olarak şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.