110 İŞYERİ, 5 KONTEYNER OFİS İLANA ÇIKTI!

  • Eklenme Tarihi :14.01.2024 | 16:14
  • Muhabir :Haber Merkezi

110 İŞYERİ, 5 KONTEYNER OFİS İLANA ÇIKTI!

Hatay’ın İskenderun ilçesinde AFAD Başkanlığı tarafından inşası tamamlanan 110 işyeri beş ofisin depremzede esnaflara tahsis edilmek üzere ilana çıktığı bildirildi.

 

06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremler nedeniyle ilçede faaliyet gösteren ve Hasar Tespit Komisyonunca  başvuru sayısına göre Yıkık, Acil Yıkılacak, Ağır Hasarlı dükkanlar (bu durumda olanlar önceliklendirilecektir) ve Orta Hasarlı  olarak değerlendirilen işyerleri için İskenderun Kaymakamlığı koordinesinde, İskenderun Eski LunaPark alanı  içerisinde yer alan  İskenderun Çarşı geçici işyeri  konteynerları   depremzede esnafa tahsis edilecek.

E91 karayolu battı çıktı mevkii eski lunaparkın bulunduğu alandaki AFAD Başkanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen İskenderun Çarşı için bugün itibaren ilandaki şartlar çerçevesinde müracaatların Kaymakamlık toplamaya başlıyor. Başvuruların, 12 Ocak 2024 Cuma günü itibariyle başlayacak, 17 Ocak 2024 Çarşamba günü saat 17.00 mesai bitimiyle son bulacak. (13 Ocak Cumartesi ve 14 Ocak Pazar günü de kaymakamlıkta işyeri konteynerları için kura başvuruları alınacak. Yapılacak başvuruların, talep sahibi esnaf veya tacir tarafından (varsa noter tasdikli vekâletname ile vekili tarafından) Kaymakamlığa şahsen yapılması gerekiyor.