YILMAZ ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

  • Eklenme Tarihi :02.06.2022 | 12:15

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 5 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan Liselere Giriş Sınavına katılacak olan öğrencilerimize başarılar diledi.

YILMAZ ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Başkan Yılmaz yayınladığı mesajında şu sözlere yer verdi: “5 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan Liselere Giriş Sınavına çalışarak ve azmederek gecesini gündüzüne katan gençlerimizin emeklerinin karşılığını almalarını canı gönülden diliyorum.

Bu sınav strese ve gerilime neden olmamalıdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları Liselere Giriş Sınavındabaşarılı olacaklarına inanıyorum. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için istedikleri bir liseye yerleşmeleri ve eğitimlerine mutlu olacakları bir okulda devam etmeleri en büyük dileğimdir.”

Başkan Yılmaz, öğrencilere hitaben devam ettiği mesajında: “Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu sebeple sizi mutlu edecek sonuca, siz karar vereceksiniz. Bizler, size inanıyor ve güveniyoruz.” dedi.

SINAV ESNASINDA LÜTFEN SESSİZLİK

Başkan Yılmaz gençler için bu sınavın huzur içerisinde gerçekleştirilebilmesi amacıyla vatandaşlara da bir uyarıda bulunarak sessiz olmaya davet etti. Yılmaz mesajında: “5 Haziran tarihinde gençlerimizin daha huzurlu bir sınav geçirebilmeleri amacıyla korna, inşaat ve iş makineleri sesleri gibi rahatsız edici seslerin olmamasını siz değerli vatandaşlarımızdan rica ediyorum. Değerli öğrencilerimize çalışmalarının karşılığını alacağına olan inancımla dua ediyor, başarılar diliyorum.” dedi. (Haber Merkezi)