YILDIRAMAYACAKLAR!

  • Eklenme Tarihi :14.11.2022 | 14:16

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, hiçbir saldırısının Türkiye Cumhuriyetini yıldıramayacağını söyledi.

YILDIRAMAYACAKLAR!

Bir takım ziyaretlerde ve temel atma törenine katılmak üzere ilimize gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay Valiliğini Ziyaret etti. Ziyaretinde Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra, gazetecilere açıklamada bulunan Bakan Özer, Taksim'deki terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek hiçbir saldırının Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin aziz milletiyle geleceğe doğru emin adımlarla kutlu yürüyüşüne engel olamayacağını ifade etti.  

 

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay Valiliğini ziyaret ederek şeref defterini imzaladı. Sonrasında gazetecilere açıklama yapan Bakan Özer, Taksim'deki terör saldırısında 6 vatandaşın şehit olduğunu hatırlatarak "Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabrıcemil diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti, aziz milletiyle birlikte geleceğe doğru emin adımlarla kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Hiçbir saldırı, bu yürüyüşten geri adım atmasına vesile olamayacaktır. Yıldıramayacaktır." dedi.

GEÇMİŞTE BEDELİNİ ÖDEDİK

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bu coğrafyada yaşamanın bedelini geçmişte ödediğini vurgulayan Bakan Özer, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu topraklarda binlerce yıl nasıl yaşadıysa bundan sonra da binlerce yıl yaşamaya devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Özer, bu ziyaretinde Hatay'da eğitimde gelinen noktayı ayrıntılı olarak değerlendireceklerini, ilave yatırımlar planlayacaklarını belirterek "Hatay, özellikle mesleki eğitimde Türkiye'de öncü atılımların yapıldığı şehir. Eğitimde kalitede çok önemli projelere imza atan bir ilimiz." dedi. Kentte, Kovid-19 salgını sürecinde solunum cihazı, maske makinelerinin üretiminde önemli projelere imza atıldığını belirten Özer, Hatay İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.