YENİ SENDİKA’DA YENİ YÖNETİM GÖREVDE

  • Eklenme Tarihi :09.11.2022 | 14:09

Kısa bir süre önce Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası YENİ SENDİKA Hatay İl Temsilciliğine atanan Osman Nuri Kundakçı yeni yönetimini belirledi.

YENİ SENDİKA’DA YENİ YÖNETİM GÖREVDE

Yeni Sendika Hatay İl Yönetim Kurulu yaptığı ilk toplantının ardından görev dağılımını gerçekleştirdi. Başkan Vekilliğine Ebe Nurşen Özayar, Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Çevre Sağlık Teknisyeni Kadir Sinan Gürkan, Finansal Yönetimden Sorumlu Başkan Yardımcılığına Acil Tıp Teknisyeni Berkan Başal, Mevzuat ve Hukuktan Sorumlu Başkan Yardımcılığına Acil Tıp Teknisyeni Osman Bulat, Kurumsal İletişim, AR-Ge ve Yeni Medya Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcılığına Radyoloji Teknikeri Hatice Metin, Eğitim ve Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığına Hemşire Rabia Aydın getirildi.

Yönetim olarak yapılan açıklamada; Yeni Sendika olarak; “Yenilikçi, katılımcı ve çok sesli bir sendikal anlayış ile sendikacılığa yeniden ve temiz bir sayfa ile adım attıklarını Çalışan hak ve kazanımlarını yeniden sağlamak, mesleki saygınlığı korumak ve refahı artırabilmek, daha etkin ve yetkin olabilmek adına yeni ve yenilikçi bir sendikal anlayışa ihtiyaç vardı. Ayrıca, herkesin fikrini ve düşüncesini açıkça ifade edebileceği, kimsenin ayrıştırılıp, ötekileştirilmeden bir arada olabileceği, kavga etmeden, fikir ve düşüncelerin tartışılarak sorunların çözülebileceği, kimseyi rakip görüp kötülemeden, ayrıştırıp bölmeden, kavgasız bir şekilde hak arama ve sendikacılık yapılabileceği mümkündür. Burada hedef, her türlü düşünce, görüş ve fikir tartışmalarından uzak, sadece bilimsel verilere dayalı, çalışan hak ve kazanımları için mücadele eden akademik bir sendikal anlayıştır.”  İfadelerine yer verildi.