YAZ MEYVELERİ TEZGAHLARDA

  • Eklenme Tarihi :25.06.2022 | 11:14

Çeşit çeşit, renk renk, birbirinden lezzetli yaz meyveleri tezgahlardaki yerini alırken, kimi vatandaş alamamaktan dert yandı, kimisi de bu pahalılıkta fiyatların normal olduğunu savundu.

YAZ MEYVELERİ TEZGAHLARDA

Perşembe pazarında, sebze ve meyveler tezgahları doldururken, en çok ilgi gören ise yaz meyveleri oldu. İnsanların fiyatlarını sorduğunu ancak fiyatlarını öğrenince de şok geçirdiği en fazla bir kilo aldığı meyveleri satmak için pazarcı esnafı üstün çaba gösterdi.

 

Görüşlerini aldığımız pazarcı esnafı şöyle konuştu; -Fiyatlar normal diyeceğiz ama her şey pahalılandı. Hayata devam ediyoruz. herkes bütçesi yettiği kadar alıyor yetmeyen almıyor. Yaz meyveleri 10-15 lira arası değişiyor, çilek 25 TL

Karpuzun fiyatı 3 TL, bize gelişi 2,50, boş kalmaktansa teselli oluyoruz. İşsizlik almış başını gidiyor. Bazı insanlar alıyor bazıları alamıyorlar. Neye yetişsinler? Aylığı ne kadar ki?

Karpuz 3,5 TL’den satıyoruz, bakın Pazar bomboş. İki işçim var onların yevmüleyelrini vermem gerek, akşam saatlerinde fiyatları düşüreceğiz mecbur. Karpuzu adana’dan Ceyhan’dan alıp getiriyoruz, araç bizim diye kurtaruyoır ama mazot çok zorluyor.

Pazarda alıveriş yapan ve fiyatlar karşısında isyan eden vatandaşlar ise; Allah bize yardım etsin, çocuklarımıza bir şey alamıyoruz. 200 TL harcadım daha doğru dürüst bir şey almadım, me yapacağız bilmiyoruz” şeklinde görüş beyan ettiler. (Haber Merkezi)