YAYA GÜVENLİĞİNE ÖNEMLE EĞİLİYORUZ

  • Eklenme Tarihi :09.05.2022 | 12:03

Her yıl 7-13 Mayıs tarihlerinde kutlanan Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası, Hatay’da farkındalık oluşturan bir etkinlikle kutlandı.

YAYA GÜVENLİĞİNE ÖNEMLE EĞİLİYORUZ

Antakya’daki bir alışveriş merkezinde oluşturulan etkinlik alanında başta çocuk ve gençlerin trafik güvenliği hakkında bilinç sahibi olmasının üzerinde duruldu.

Hatay İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, yaptığı konuşmada trafik güvenliğinin önemine vurgu yaparak vatandaşların bilinçlenmesi için medyayı da etkin olarak kullandıklarını ifade etti. Arıbaş, bu yıl yaya güvenliği konusuna önemle eğildiklerini belirtti. Arıbaş’ın konuşmasının ardından trafik kurallarına uyarak gösterdikleri örnek davranışlar dolayısı ile yılın sürücüsü olmaya hak kazanan şoförlere ödül ve plaket verildi. Alanda yer alan stantlara alışveriş merkezindeki vatandaşlar ve çocuklar ilgi gösterdi. Sağlık ekipleri, olası trafik kazalarında ilk yardımın hayat kurtarmada büyük önem taşıdığını belirtti ve çocuklara ilk yardım tekniklerini mankenler üzerinde uygulamalı olarak gösterdi.Emniyet, jandarma ve belediye ekipleri tarafından çocuklara çeşitli broşür, boyama kitapları ve anahtarlık hediye edildi.HBB yetkilileri, çocuklara yönelik etkinliklerin ve eğitimlerin hafta boyunca süreceğini duyurdu.  (Haber Merkezi)