YATIRIMLAR DEVAM ETMELİ

  • Eklenme Tarihi :15.05.2023 | 10:50
  • Muhabir :

İSTİHDAMA DESTEK İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTILAR

YATIRIMLAR DEVAM ETMELİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ve Arçelik, kentte istihdam imkânı sağlamak üzere örnek bir iş birliği gerçekleştirdi. Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arçelik’in depremden etkilenen vatandaşlara iş imkânı sağlamak üzere Hatay’da açtığı yeni çağrı merkezinin ofisini, bir buçuk yıllığına tahsis etti. Tamamı çadırkent ve konteyner kente ikamet eden çağrı merkezi çalışanlarının %90’nı kadınlardan oluşuyor.

EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ

Protokol İmza töreninde konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, deprem bölgesinin yeniden yapılanması için iş birliklerinin önemini vurgulayarak: “Şehrimizi yeniden inşa etmek için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. İnsanlarımızın burada yaşamaya devam edebilmesi için yeni evlere, okullara ve en çok da yeni iş imkanlarına ihtiyacı var. Hatay’da yeni bir çağrı merkezi açarak, çadır kentlerde yaşayan hemşerilerimizi istihdam eden Arçelik’in başka yatırımlara da ilham vermesi en büyük dileğimiz” dedi.

HEPİMİZİN ŞAHSİ MESELESİ

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer ise şunları söyledi: “Bölgede istihdam sağlayarak diğer şirketlere ilham verip, örnek olmaya çalışıyoruz. Ofis alanını sağlayarak bu çağrı merkezini hayata geçirmemizde destek olan Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de istihdamda depremden etkilenen illeri önceliklendirmeye devam edeceğiz. Hatay’ın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için de özel bir önemi vardı. ‘Hatay benim şahsi davamdır’ demişti. Burada yaşamın sürmesi hepimizin şahsi meselesi olmalı” dedi.

50 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Deprem felaketinin ardından, şehrin yeniden ayağa kalkması için çalışmalarını sürdüren Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), ilde iş imkanlarının artırılmasına destek vermek üzere yeni bir iş birliğine imza attı. Arçelik’in depremden etkilenen vatandaşlara iş imkanı sağlamak üzere kurduğu yeni çağrı merkezi HBB tarafından bir buçuk yıllığına tahsis edilen belediyeye ait ofiste faaliyete başladı.

Arçelik’in tüm Türkiye’deki müşterilerine hizmet verecek olan çağrı merkezinde, Hatay’da kurulu çadır kent ve konteyner kentlerde yaşayan 50 kişi istihdam edilecek.

YATIRIMLAR DEVAM ETMELİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, iş dünyasına yeni iş imkanları yaratmak üzere yatırım çağrısı yaparak şunları söyledi: “Depremin üzerinden bugün tam 93 gün geçti. Acımız çok taze. Şehrimizi yeniden inşa ederek, ayağa kaldırmak

 için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Ancak böyle büyük bir felaketin yol açtığı yıkım ancak el ele vererek onarabiliriz. İnsanlarımızın burada yaşamaya devam edebilmesi için yeni evlere, okullara ve en çok da yeni iş imkanlarına ihtiyacı var. Bütün iş insanlarımızı, şirketlerimizi Hatay’a yatırım yapmaya davet ediyorum. Belediye olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.”

ARÇELİK’E TEŞEKKÜR ETTİ

Savaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaralarımızı sarmaya başladık, birçok şirket, marka ve sivil toplum kurumu ilimize önemli destekler sağladı. Koç Topluluğu da Hatay'a önemli destekler verdi. Arçelik’in yeni çağrı merkezinde 50 gencimize istihdam sağlayarak ilimizde hizmet vermeye başlamasından dolayı mutluyuz. Bu iş birliğinin yeni yatırımlara ilham vermesi en büyük dileğimiz. Koç Topluluğu ve Arçelik'e çok teşekkür ediyorum, hayırlı olsun.”

ARÇELİK DESTEKLERİNİ SÜRDÜRECEK

Arçelik Genel Müdürü Can Dinçer ise konuşmasında, bölgede istihdam yaratılmasının önemine dikkat çekti. Dinçer, “Depremden etkilenen vatandaşlarımızın doğup büyüdüğü şehirlerde yaşamlarını sürdürülebilmeleri için iş imkanları sağlanması kritik önem taşıyor. Bölgede istihdam sağlayarak diğer şirketlere ilham verip, örnek olmaya çalışıyoruz. Ofis alanını sağlayarak bu çağrı merkezini hayata geçirmemizde destek olan Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Önümüzdeki dönemde de istihdamda depremden etkilenen illeri önceliklendirmeye devam edeceklerini vurgulayan Dinçer sözlerini şöyle sürdürdü: “Hepimizin bildiği üzere Hatay’ın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için de özel bir önemi vardı. ‘Hatay benim şahsi davamdır’ demişti. Burada yaşamın sürmesi hepimizin şahsi meselesi olmalı. Depremi haber aldığımız andan itibaren bayilerimiz, servislerimiz, saha teşkilatlarımızla birlikte Hatay ve afetten etkilenen diğer illerimizdeki vatandaşlarımız için elimizden gelen desteği sağlamak için çalışıyoruz. Yemek ve hijyen tırlarımız bölgede 13 noktada hizmete devam ediyor.”

Arçelik’in hijyen TIR’ları Hatay’da Expo Fuar Alanı ve Kırıkhan Stadyumu çadır kenti ile Haraparası’nda hizmet vermeye devam ediyor. (Haber Merkezi)