YAŞANABİLİR BİR DÜNYA EĞİTİMLE MÜMKÜNDÜR

  • Eklenme Tarihi :13.09.2022 | 10:38

Ülkemizin aydınlık yarınlarının, aziz milletimizin istikbalinin emanet edileceği çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmanın, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabileceğini bildirdi.

YAŞANABİLİR BİR DÜNYA EĞİTİMLE MÜMKÜNDÜR

Hatay Valisi Rahmi Doğan, yeni eğitim-ve öğretim yılı dolayısı ile bir mesaj yayınlayan Vali Doğan, “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi \"Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder." Bu düşünceden yola çıkarak, ülkemizin aydınlık yarınlarının, aziz milletimizin istikbalinin emanet edileceği çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir.” dedi.

ÖĞRETMENLERE SESLENDİ

Yayınladığı mesajında, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere de seslenen Vali Doğan, “Değerli Öğretmenlerimiz, Sizler, öğrencilerimizin önce yüreğine, sonra aklına dokunan, okulu ve okumayı sevdiren bir rehbersiniz. Özverili çalışmalarınızla onları bilgi, beceri, tutum ve değerlerle donatacağınıza inancım tamdır. Bu zor fakat kutsal görevinizde hepinize başarılar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum.”

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ

“Sizlerin de gözlerinde, okula başlamanın heyecanını, sevincini, ışıltısını görüyor, bu ışıltıyı hiç kaybetmemenizi diliyorum. Okul, sizin ikinci eviniz; öğretmen ve arkadaşlarınız ise ikinci ailenizdir. Bu yeni eğitim ve öğretim yılında da arkadaşlarınızla ve öğretmenlerinizle hep birlikte çok güzel bir yıl geçirmenizi ve derslerinizde başarılı olmanızı temenni ediyorum.”

DEĞERLİ VELİLERİMİZ

“Bugün, çocuklarınızı okulla buluşturmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Sizin çocuklarınız, bizim çocuklarımızdır. Mevlâna’nın dediği gibi: "Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir." sizlerle bizlerin paylaştığı aynı duygu çocuklarımızı güzel bir geleceğe hazırlamaktır. Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınızı hayata en iyi şekilde beraber hazırlayacağız. Eğitim öğretim sürecinde sizlerin de desteklerinizi yanımızda görmekten mutluluk duyacağız. Bu duygularla, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını, tüm paydaşları ile birlikte daha başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmemizi diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.(Haber Merkezi)