VETERİNER FAKÜLTESİ’NDE MEZUNİYET TÖRENİ

  • Eklenme Tarihi :29.06.2022 | 11:10

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Veteriner Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

VETERİNER FAKÜLTESİ’NDE MEZUNİYET TÖRENİ

Törene MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ve Hatay Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Yahya Hamurcu’nun yanı sıra Veteriner Fakültesi akademik ve idari kadrosu ile öğrenciler ve aileler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ile başlayan tören açılış konuşmalarıyla devam etti.

MEZUNİYETİMİZLE TAÇLANDIRDIK

Mezunlar adına konuşma yapan fakülte birincisi Kadir Can Cevhereci ‘’Beş yıl önce çıktığımız zorlu, yorucu ama aynı zamanda keyifli olan öğrenim hayatımızı mezuniyet törenimizle taçlandırmış bulunmaktayız. Hocalarımız bu süre zarfında ‘’Her şeyden önce zarar verme!’’ sloganıyla veteriner hekimliğin sadece teknik ve bilimsel anlamda işleri yerine getiren kişi olmadığını, iyi bir hekimin aynı zamanda kutsal etik değerlere sahip anlayışla hastalarına yaklaşarak mesleğini icra eden hekim olduğunu öğrettiler. Eğitim sürecinde hiçbir karşılık beklemeden bizlere destek olan hocalarımıza ve ailelerimize gösterdikleri sevgi ve esirgemedikleri desteklerinden ötürü sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.’’ ifadelerini kullandı.

SİZLERDEN ÖNEMLİ BEKLENTİLERİMİZ VAR

Hatay Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yahya Hamurcu ‘’Birazdan yeminlerini ederek aramıza katılacak olan genç meslektaşlarımızın ailelerinin ve onları özveriyle yetiştiren öğretim üyelerinin haklı gururuna şahitlik etmekten onur duyuyorum. Mesleğimiz yaşam boyu eğitimi ve öğrenmeyi emreder. Bu yüzden sizlere tavsiyem mesleğinizi icra ederken mesleğinizin simgesi olan beyaz önlüğünüzü üzerinizden, mesleği temsil ederken de rozetinizi yakanızdan çıkarmayınız. Dünyanın en saygın ve stratejik mesleklerinden biri olan mesleğimizi hak ettiği yere taşımanız, mesleğimizin geleceği olan sizlerden en önemli beklentimizdir.’’ dedi.

BU BİR EKİP İŞİ

MKÜ Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Murat Yüksel ise bu mutlu güne ulaşmanın bir ekip işi olduğunu hatırlatarak ‘’Bugüne bu şekilde ulaşmamızı sağlayan akademik ve idari personelimize, ihtiyaçlarımızın karşılanmasında, akademik ve idari kadronun güçlendirilmesinde desteklerini esirgemeyen üniversite yönetimimize teşekkürlerimi sunuyorum. Fakültemizde gerçekleştirilen eğitimin daha da kaliteli bir hal alması adına yapılan çalışmalarda iş birliği içerisinde olduğumuz tüm paydaşlara şükranlarımı sunuyorum.’’ İfadelerini kullandı.

ZOR BİR DÖNEMİN SONUNA GELDİK

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise mezunlarımızın aileleri başta olmak üzere gelen misafirlerimize hoş geldiniz dileklerini ileterek ‘’Zor bir dönemin sonuna geldik lakin bu daha zorlu bir dönemin de habercisi. Genç mezunlarımızın bu zorlukların üstesinden geleceğinden hiç kuşku duymuyorum. Üniversitemizin köklü fakültelerinden olan Veteriner Fakültesi tedrisatından geçen veteriner hekimlerimizin iş hayatında zorlanacağını düşünmüyorum. Mesleğini sevdikçe, dürüst oldukça, vatanını ve milletini sevdikçe ve mesleğinin en iyisi olmaya çalıştıkça sizler adına her şey daha kolay olacaktır. Üniversitem ve şahsım adına mezun öğrencilerimize hayat boyu mutluluklar diliyor, mezuniyetlerini tebrik ediyorum.’’ dedi. 

Törende ayrıca Üniversitemiz Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaca ve Veteriner Fakültesinden kısa bir süre önce emekli olan Prof. Dr. Fuat Odabaşıoğlu yaptıkları video konferansla mezun öğrencilere seslendi. Tören gerçekleştirilen kep atma ve çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi. (Haber merkezi)