VAKIF İŞYERİ KİRA ARTIŞLARINA BÜYÜK TEPKİ

  • Eklenme Tarihi :01.12.2022 | 15:48

Antakya’da faaliyet gösteren Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait işyerlerinin sözleşmesinin uzatılması ve kira artışına yapılan yüzde 100’e kadar varan zamlar kiracıları isyan ettirdi.

VAKIF İŞYERİ KİRA ARTIŞLARINA BÜYÜK TEPKİ

Antakya’da Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan taşınmazlara her yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl için yapılması gereken kira artışını yüzde 100 olarak belirleyen Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne işyerinde faaliyet gösteren kiracılar büyük tepki gösterdi.

 

Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün belirlediği yüzde 100 zam oranına büyük tepki gösteren kiracılar, “Vakıflar, hayır kurumudur. Bizler de burada alınteri dökerek evimizin ekmeğini karşılamaya çalışıyoruz. Devletimizin açıkladığı enflasyon oranına göre zam yapılmasına bir şey demeyiz. Lakin bazı işyerlerine yüzde 100, bazı işyerlerine yüzde 130 ve üzeri zamlar yapılmasına karşıyız. Bu resmen adaletsizliktir. Buradan başta Hatay Valisi Rahmi Doğan olmak üzere yetkililere selenmek istiyoruz. Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan işyerlerine yapılan zamların tekrar gözden geçirilerek düzenlenmesini kiracılar olarak talep ediyoruz.” diye konuştular.