Umut Kucağı ve Beyaz Eller Derneği’nden iftar etkinliği

  • Eklenme Tarihi :11.04.2022 | 10:47

Hatay’da faaliyet gösteren Umut Kucağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği Hatay Şubesi tarafından, ihtiyaç sahiplerine yönelik iftar düzenlendi.

Umut Kucağı ve Beyaz Eller Derneği’nden iftar etkinliği

 İki yardım kuruluşunun düzenlemiş olduğu iftar etkinliği yoğun katılımlar gerçekleşti. Antakya’da İpek Düğün Salonu’nda düzenlenen iftar yemeğine 750 ihtiyaç sahibine iftar veren yardım kuruluşları, ertesi gün Reyhanlı ilçesinde verdiği iftar yemeği ile 1.000 vatandaşla bir araya geldi. İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren ve mübarek günlerdeki yapılan hayırlar takdir topladı.

Kısa süre önce kurdukları derneğin adını geniş kitlelere duyurmayı başardıklarını söyleyen Umut Kucağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bedur Bereket, şu ifadelere yer verdi: “Derneğimiz çatısı altında, Ramazan dolayısıyla dernek üyelerimiz ile birlikte iftar gerçekleştirdik. İftara katılan herkesten Allah razı olsun. Dün olduğu gibi bugün de yardın da ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz. Ramazan ayı boyunca gerek maddi yardım anlamında, gerekse ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına bayramlık yardımı ile ailelerin yanında hem maddi hem de manevi anlamda yanlarında olduğunuzu hissettirmeye devam edip onların sorunlarını paylaşmaya devam edeceğiz. Bize destek veren, katkı sunan ve bu güzel hayırlarda imzası olan tüm hayırseverlerimizden, bağışçılarımızdan Allah razı olsun” dedi.  Düzenlenen iftar yemeğinde, Umut Kucağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bedur Bereket ve Beyaz Eller Yardımlaşma Derneği Hatay Şube Başkanı İyad Kasmo iftara katılan ihtiyaç sahibi ailelerle tek tek ilgilenerek sorunlarını dinlediler. İftar programı, semazen gösterisi ile son buldu.(TALİP KÖLEOĞLU)