UCUZ SİYASETE KARNIMIZ TOK

  • Eklenme Tarihi :08.07.2022 | 11:15

Belediye-İş Sendikası Hatay Şubesi Başkanı Abdi Ataç, iktidar partisi üyelerinin çoğunluktan istifade ederek HATSU üzerinden ucuz siyaset yaptıklarını söyledi.

UCUZ SİYASETE KARNIMIZ TOK

Ataç, Hatay Büyükşehir Belediyesi işçileri ile birlikte belediye binası önünde yaptığı basın açıklamasında, “TÜİK’in çakma enflasyonu yüzde 78’i aşmış, benzinden motorine, inşaat malzemelerinden, elektrik fiyatlarına kadar astronomik zamlar yapılırken iktidar partisi üyelerinin, çoğunluklarından istifade ederek, mevcut su ve atık su tarifesinde %20’lik indirim kararı aldırması,HATSU üzerinden ucuz siyaset yapmaktır. %300’e Varan elektrik zamlarıyla Her gün maliyetler artarken, yıllarca suya atıksuya zam yapmadan halka hizmet eden HATSU, halka hizmet vermek için milyonlarca lira faiz ödeyerek kredi alarak çalışmak zorunda kalınca siz mutlu mu olacaksınız? 1 milyon 600 bin nüfuslu Hatayı’mızın içme suyunu halkımıza ulaştıran, atık sularını bertaraf eden ve birçok altyapı proje ve bakımlarını yapan HATSU çalışanı sendikamız üyeleri bu karar yüzünden ücretlerini alamayıp evine ekmek götüremeyince başınız göğe mi erecek?  Neden işçiyi emekçiyi ucuz politikanıza alet ediyorsunuz? HATSU içme suyu götürmek için planlama yaptığı yerlere su götüremeyince bir oy fazla alıp sevinecek misiniz?” dedi.

BU YANLIŞTAN DÖNÜN

 

Ak Parti İl Başkanı Adem Yeşildal ve Ak Partili Meclis Üyelerinden bir an önce bu yanlıştan dönmelerini isteyen Ataç, “Bir an önce bu yanlış karardan dönün!HATSU’nun halka sağlıklı hizmet vermesi, sendikamız üyesi HATSU’lu emekçilerin mağdur olmaması için yapılacak olan ilk genel kurulda bu yanlıştan dönün kararınızı geri alın.” dedi. (Haber Merkezi)