TÜRKİYE OLARAK BÜYÜMEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ

  • Eklenme Tarihi :26.09.2022 | 10:34

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, beraberindeki 20 kişilik heyet ile birlikte, partisinin ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ programı kapsamında Hatay’a geldi.

TÜRKİYE OLARAK BÜYÜMEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ

Ak Parti İl Başkanlığında partilileriyle buluşan Sarıeroğlu, gerçekleştirdiği basın toplantısında, hedeflerinin güçlü ve büyük bir Türkiye olduğunu söyledi. 2023’e doğru AK Parti kadroları olarak çok güçlü bir hazırlık içerisinde olduklarını belirten Sarıeroğlu, “Çok yakında bir dönemde yaptığımız yaz dönemi çalışmalarımız, ondan önce Ramazan ayında gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde tespit ettiğimiz hususları da içerecek şekilde 28 Ekim’de sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştireceğimiz toplantıda seçimlere yönelik vizyon belgemizi aktaracağız.” dedi.

Ak Parti il ve ilçe teşkilatları ile birlikte 2023’e ve ardından da 2024’e damgalarını vuracaklarını belirten Sarıeroğlu, “Çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Ak Parti kadroları olarak yaz döneminde tüm milletvekillerimizle birlikte bölgelerimizde ayak basmadık yer bırakmadık. Bu süreçte tüm vatandaşlarımızın, kadınından, erkeğine, yaşlısından gencine, engellisinden, esnafına, işçisine ve çiftçisine kadar tüm toplum kesimlerimizin bizlerden beklentilerini ihtiyaçlarını çok iyi şekilde tespit ettiğimize inanıyoruz. Yaşanan ekonomik dalgalanma sürecinin etkilerini bertaraf etmek için hızlı bir şekilde önlemlerimizi aldık. Yeni Türkiye ekonomi modelini uygulamaya başladık. Üretimi, yatırımı, ihracatı, istihdamı önceleyen bu ekonomi modeli sayesinde 5 çeyrektir tüm dünya resesyona girme riski taşırken, bir çok ülke resesyona girmiş durumdayken Türkiye olarak 5 çeyrektir kesintisiz şekilde büyümemizi sürdürüyoruz.” dedi.

İSTİHDAM 30 MİLYONA ULAŞTI

Türkiye’de istihdamın bu dönemde 30 milyon’a ulaştığını belirten Sarıeroğlu, “Bu 30 milyon rakamı Türkiye açısından da tarihi bir zirvedir. Böylesi bir darboğazdan geçilen bir dönemde, biz uyguladığımız Türkiye ekonomi modeli ile ihracatımızı 250 milyar dolara kadar çıkarttık. Yatırımlarımızı 225 milyar dolara kadar çıkardık. Bir yandan üretimimizi sürdürdük. Bir yandan şehirlerimize, insanımıza yatırım yapmaya devam ettik. Sosyal devlet olmanın tüm kurallarını, tüm argümanlarını vatandaşlarımız için seferber ettik. Bir yılda 104 milyar liralık sosyal yardım gerçekleştirdiğimiz bir sistemimiz var.”

OYUN KURAN BİR TÜRKİYE VAR

“Cumhuriyetimizin son 20 yılına damgasını vurmuş kadrolar olarak, inşallah Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına da damgamızı vuracağız. Bunun gayreti içindeyiz. Bu dönemde enerji başta olmak üzere tüm dünyanın aslında ihtiyaç duyduğu konular ile alakalı olarak, liderlik kuran ve oyun kuran bir Türkiye var, sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde. Bu dönemde hemen kuzeyimizde bir savaş yaşanıyor. Rusya-Ukrayna savaşı. Sayın Cumhurbaşkanımızın burada yaptığı arabuluculuk, ondan öncesinde kışın tüm dünyanın bir tahıl krizi yaşama riski varken böylesi bir önemli sorunu çözme konusunda savaşan iki ülkeyi ülkemizde masaya oturtarak bir tahıl koridoru kurulmasına vesile olmuş bir dünya liderine sahibiz.”

HATAY’IN 15 İLÇESİNDE ÇALIŞMA YAPTILAR

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’na Hatay ziyaretinde, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz, Ali Cumhur Taşkın,  Adana Milletvekilleri Mehmet Şükrü Erdinç, Tamer Dağlı, Abdullah Doğru, Ahmet Zembilci,  Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Ahmet Üzer, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Sait Kirazoğlu, Mehmet Erdoğan, Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, Osmaniye Milletvekilleri İsmail Kaya, Mücahit Durmuşoğlu ve Ak Parti MYK üyeleri eşlik etti. Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, ve beraberindeki bölge milletvekilleri Hatay’ın 15 ilçesinde vatandaşlarla buluştular.  (MUSTAFA SAĞLAM)