TÜRKİYE KİTABI 721 SAYFADAN OLUŞTU

  • Eklenme Tarihi :03.02.2023 | 15:35
  • Muhabir :

TÜRKİYE KİTABI ÜLKEMİZİN MARKA DEĞERİNE KATKI YAPACAKTIR

TÜRKİYE KİTABI 721 SAYFADAN OLUŞTU

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Yayınları tarafından yanında 12 kitaplık setle birlikte hazırlanan Türkiye kitabında, 3 ana bölüm ve 16 başlıkta, “Ana Hatlarıyla Türkiye, Dünyada Türkiye ve Diğer Kamu Hizmetleri” konularına yer verildi.

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Yayınları tarafından yayınlanan “Türkiye” adlı kitabın tanıtımı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun tarafından gerçekleştirildi. Girişinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdimine ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun'un önsözüne yer verilen kitap, “Türkiye” adının uluslararası kullanımının yaygınlaşmasına da katkı sağlanması amacıyla hazırlandığı belirtildi.

ALTUN: TÜRKİYE KİTABI ÜLKEMİZİN MARKA DEĞERİNE KATKI YAPACAKTIR

Gerçekleştirdiği tanıtım toplantısında şu ifadelere yer veren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, “Türkiye hakkında tüm bilgileri ayrıntılı olarak bir arada barındıran ansiklopedi niteliğindeki Türkiye Kitabı’nın ülkemizin marka değerine önemli bir katkı yapacağını düşünüyorum. Bu eserin aynı zamanda dezenformasyonla mücadele kapsamında Türkiye hakkında manipülatif bilgilerin yayılmasının önüne geçilmesi noktasında da önemli bir işlevi olacağına inanıyorum. Bu kıymetli eserin ortaya çıkmasına emek sarf eden bütün mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Toplam 721 sayfadan oluşan Türkiye kitabı içerisinde Türk Tarihi, Cumhuriyet Tarihi, Anayasa, Yönetim Şekli ve Siyasi Yapı, Toplumsal Yaşam, Dünyada Türkiye, Türk Dış Politikası ve Güncel Meseleler, Turizm, Kültürel Yaşam, Türk Mutfağı, Sanayi, Bilim ve Teknoloji, Ekonomi, Çevre, Şehir ve İklim Değişikliği, Diğer Kamu Hizmetleri, Sağlık, Ulaşım ve Önemli Projeler, Eğitim, Gençlik ve Spor, Çalışma Hayatı ve Sosyal Güvenlik, İletişim ve Medya konularına yer verildi.