Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacak

  • Eklenme Tarihi :20.05.2023 | 13:48

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza dek güçlü bir ülke olarak yaşayacağını bildirdi.

Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacak

Yalçın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Byramı dolayısı ile yayınladığı mesajında, “ 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı birlik ve dayanışma içinde, gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

19 Mayıs'ta başlayan mücadelenin ışığında çağdaş ve demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerin üstün gayreti ve çalışmaları sayesinde güçlü bir ülke olarak sonsuza dek yaşayacaktır.

1919’un 19 Mayıs’ında, aziz vatan beldelerinin işgal altında olduğu bir günde, Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın Samsun'a çıkarak, Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüşmesini, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği, ulusal egemenliğin başlangıcı ile "Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz." sözleriyle perçinlediği gelecek nesillerimiz gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.” Dedi. (Haber Merkezi)