TÖBSEN’DEN 1 MAYIS DAVETİ

  • Eklenme Tarihi :30.04.2022 | 11:24

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası (TÖBSEN) Yürütme Kurulu Adına Genel Başkan Deniz Ezer, 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına herkesi davet etti.

TÖBSEN’DEN 1 MAYIS DAVETİ

Günlük yaşamlarının giderek daha zor bir hale dönüştüğünü belirten Ezer, “Açlık,sömürü,işsizlik,devam ederken, önlenemeyen enflasyon karşısında bir önlem alması gereken iktidar tüm kaynakları halka değil bir avuç sermayeye aktarmaktadır.Bu yetmiyormuş gibi hukuk dışı anti demokratik uygulamalar devam etmektedir.Halkı 20 yıldır talan ve sömürü düzenine mahkum eden iktidar bir taraftan güvencesiz iş koşullarını dayatmaktadır.Bizler Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası olarak bu  sömürü düzenine itirazımız var ve artık yeter diyoruz.” dedi.

 

1 MAYIS AYAĞA KALKMA GÜNÜ

Ülkenin yüzde 65’inin asgari ücret ile geçindiğini, temel ihtiyaç ürünlerine yönelik zamların pervasızlaşarak devam ettiğini belirten Ezer, “Ülkeyi yabancı sermayeye ucuz emek cennetine dönüştüren iktidar bunun tek sorumlusudur.Gençler gelecekten ve ülkenin var olan durumundan umudunu kesmiş durumda. 1 Mayıs işçinin ve yoksul halkın katlanan yoksulluğa, zamlara karşı ayağa sesini yükseltme günüdür. 1 Mayıs sesimizin yankılanacağı bir bayram olmalıdır.1 Mayıs’ta ağır iş koşullarında ölüme mahkum edilen işçilerin, maden işçilerinin,bebeğine mama alamadığı için intihar eden annenin,ataması yapılmadığından dolayı intiharı seçen öğretmenlerin,işsizlikten dolayı bunalıp intihar edenlerin sesi olmalıyız,Fabrikada ,okulda,sokakta,sanayide yaşamın her alanında varolan ve yaşamı var eden emekçilerin sesi olmalıyız.”

DAVET EDİYORUZ

“Bizler Eğitim emekçileri olarak halk için eğitim demek için,fırsat eşitliği ve kamusal eğitimi savunmak için,içi boşaltılmış müfredata hayır demek için,gerici eğitime son demek için, en önemlisi önümüze koyulan bir garabet olan Öğretmenlik Meslek Kanununa hayır demek için Alanlarda olacağız.İktidar’ın dayattığı güvencesiz çalışma koşullarına karşı Güvenceli iş,güvenceli gelecek talebimizle alanlarda olacağız.Laik,bilimsel ve akademik eğitim ve halk çocuklarının eğitimi için yeterli bütçe talebimizle 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız. Tüm halkımızı,üye ve dostlarımızı TÖB SEN Kortejinde bir arada olmaya sesimize ses katmaya davet ediyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)