TEMSİLİ BAŞKAN ORMAN GÜVENLİĞİ İSTEDİ

  • Eklenme Tarihi :25.04.2022 | 09:40

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makamını çocuklara devretti.

TEMSİLİ BAŞKAN ORMAN GÜVENLİĞİ İSTEDİ

Temsili olarak Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan ikinci sınıf öğrencisi Mustafa Ahmet Sunal’ı Başkan Savaş karşıladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan’ı kutlayan Savaş makamını Sunal’a devretti.

Görevi devralan Sunal, başkan olarak öncelikle sokak hayvanlarını korumaya almak istediğini söyledi. Orman yangınları için önlem alınmasını ve alanlara nöbetçi konulmasını talep eden Sunal, plastik atıklar konusunda da eğitimler verilmesini ve itfaiye ekiplerinin artmasını istedi.

Çocukların çeviklik konusunda yetersiz olduğunu belirten Sunal, spor alanlarının da artmasının gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Savaş, EXPO alanında, çocukların fiziksel ve mental kapasitelerini artıracak oyun alanlarının yapıldığını ve çocukların oynarken öğreneceğini söyledi.

Hataylı çocukların Oyuncak Müzesi’ni gelip görmelerini açıllayan Savaş ve Sunal, Sunay Akın’a teşekkürlerini iletti. Çocukların sergileri gezerek öğrenecekleri ve oyun alanlarında oynayarak eğleneceklerini sözlerine ekleyen ikili tüm çocukları EXPO 2021 Hatay alanlarına davet etti. (Haber Merkezi)