TEMİZYÜREK KONGREDE ADAY OLMAYACAK

  • Eklenme Tarihi :10.10.2022 | 11:39

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek 16 Ekim’de yapılacak olan HGC Olağan Genel Kurulu’nda aday olmayacağını açıkladı.

TEMİZYÜREK KONGREDE ADAY OLMAYACAK

Hatay’da aktif olarak gazetecilik mesleğini Basın Ahlak Kuralları çerçevesinde sürdüren basın mensuplarının oluşturduğu Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde, 16 Ekim’de yapılacak olan olağan genel kurul öncesinde mevcut başkan Abdullah Temizyürek aday olmayacağını açıkladı.  Yayımladığı mesajının başında aday olmayacağını ve seçilecek olan HGC Yönetimi’ne başarı dileklerinde bulunan HGC Başkanı Abdullah Temizyürek, “Değerli meslektaşlarım, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin 16 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştireceği Olağan Genel Kurulu’nda aday olmayacağımı ve yapılacak olan genel kurulun cemiyetimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyor, şimdiden seçilecek olan  başkan, yönetim kurulu ve diğer kurullarda görev alacak olan meslektaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

PANDEMİ SÜRECİNDE MESLEKTAŞLARIMIZ ÖNEMLİ İŞLER YAPTI

Göreve seçildikleri süre içerisinde Türkiye ve dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinin başlangıcıyla karşı karşıya kaldıklarını belirten HGC Başkanı Abdullah Temizyürek, “Biliyorsunuz ki, göreve geldiğimiz 2019 yılı Aralık ayında cemiyetimizin geleceğe yönelik daha sağlam ve daha güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu olma, meslektaşlarımızın sorunlarının çözümü, meslektaşlarımızın taleplerinin karşılanması yolunda ekibimizle birlikte çalışmalarımızı hazırladık. Tam bu süreçte başta ülkemiz olmak üzere, dünyayı etkisi altına alan Covid19 Salgını ile karşı karşıya kaldık. Bu süreç içerisinde insanımızın sağlığı açısından devletimizin aldığı kararlar gereği tüm etkinlikler uzun bir süre durduruldu. Bu süreci kayıpsız atlatmak için özellikle Türkiye’de 4’üncü güç olarak bilinen Basın sektöründe Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri pandemi sürecinde önemli bir görevi daha ifa ettiler. Pandemi sürecinde alınan kısıtlama kararları çerçevesinde ‘Temizlik-Maske-Mesafe’ kuralları ile toplumu ve kamuoyunu bilgilendirerek haber almasını sağladılar. Bu zorlu süreçte yoğun emek gösteren tüm meslektaşlarımı kutluyorum.” dedi.

TEMİZYÜREK VEFAT EDENLERİ UNUTMADI

Yayımladığı mesajında gerek pandemi sürecinde, gerekse sonrasında ahirete intikal eden gazetecileri ve yakınlarını unutmayarak anan HGC Başkanı Abdullah Temizyürek, “Unutmadan belirtmek isterim ki, bu süreç içerisinde maalesef Covid-19 Salgını ve yaşam süresi sona ermesi nedeniyle üyelerimiz Hatay Zafer Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tevfik Fazlı Doğan, Mega TV - Mega Haber ve Mega Radyo Genel Yayın Yönetmeni Semir Yazıcı, Doğuş Gazetesi Sahibi Ökkeş Özboğuş, Altınözü Postası Gazetesi İmtiyaz Sahibi Lütfi Yavuz, HGC eski Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Sarı'nın eşi Saadet Sarı, İlkkurşun Gazetesi eski imtiyaz sahibi Ali Rıza Arıkan ve üyelerimizin yakınlarına Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, hayatta olan üyelerimize ve yakınlarına da sağlıklı bir yaşam diliyorum.” dedi.

NORMALLEŞME SÜRECİNİN BAŞLAMASIYLA HAMLELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Pandemi sürecinin sona ermesi ve kısıtlamaların kalmasıyla birlikte normal yaşama geçilmesinin ardından kısa bir zaman içerisinde gazetecilerin ihtiyaçları doğrultusunda görev başında yapılması planlanan hizmetlerin yeni yapılmaya başlandığını belirten HGC Başkanı Abdullah Temizyürek, “3 yıllık göreve seçildiğimiz zaman içerisinde planladığımız ve hayata geçireceğimiz bazı programlarımız normalleşme sürecinin başlamasının ardından daha yeni yeni yapılmaya başlandı. Bunların başında üyelerimizin eğitim ve sağlık sektöründe indirim protokollerinin yapılması, cemiyetimizin dijitalleşme ile alakalı ekipmanların alınması ve üyelerimizin çalışma hayatını kolaylaştırıcı bazı hamleleri gerçekleştirdik. İnşallah bizden sonra işbaşına gelecek olan yönetim kurulu bu hamleleri daha aktif bir şekilde ekip anlayışı içerisinde yerine getireceğine inanıyorum.” dedi.

RESMİ KURUM VE KURULUŞLAR, YEREL YÖNETİCİLERE, STK’LAR VE İŞ DÜNYASINA TEŞEKKÜR

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne destek verenleri unutmayan HGC Başkanı Abdullah Temizyürek yayımladığı açıklamasının sonunda ise, “2019 yılında göreve geldiğimiz 3 yıllık bir dönemin sonunda cemiyetimizi ve üyelerimizi en iyi şekilde temsil ederek çalışmalarımızı sürdürdük. Bu süreç içerisinde Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne desteklerini esirgemeyen başta Hatay Valisi Rahmi Doğan, cemiyetimiz üyesi medya sahiplerine, yerel yöneticilerimize, resmi kurum ve kuruluşlara, iş insanlarına, STK’larımıza teşekkür ediyor, tekrardan yapılacak olan kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.