Teksöz: Daha Yapacak İşlerimiz Var

  • Eklenme Tarihi :29.04.2022 | 13:35

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, 8 Mayıs’ta yapılacak olan HESOB’un olağan genel kurulu toplantısı öncesinde gövde gösterisi yaptı.

Teksöz: Daha Yapacak İşlerimiz Var

HATAY Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, 8 Mayıs’ta yapılacak olan HESOB’un olağan genel kurulu toplantısı öncesinde, gövde gösterisi yaptı. Kendisini destekleyen oda başkanları ile birlikte Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni (HGC) ziyaret eden Teksöz, genel kurul öncesinde birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 

HESOB’un 50 bine yakın Esnaf ve Sanatkar, 69 esnaf ve sanatkar odaları ile Hatay’ın en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Teksöz, 8 Mayıs’ta yapılacak Genel kurulda yeniden aday olacağını belirterek, yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

ESNAFIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETTİK

Hataylı esnaf ve Sanatkarları Ankara’da en iyi şekilde temsil ettiklerini belirten Teksöz, “Gerekli lobi faaliyetleri ile 81 il içerisinden Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu yönetim kurulu üyesi olarak HESOB’u temsilen görev almam federasyon yönetim kurullarında, oda başkanları arkadaşlarımızdan temsilciler vererek, esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını, Ankara’da yetkili makamlarca en üst düzeyde çözüme kavuşturulması için çalıştık. Yeni federasyon seçimlerinde tüm federasyonların yönetimlerinde temsilci verilmesi için arkadaşlarımızla birlikte çaba sarf edeceğiz.” dedi.

SANAYİ SİTELERİNİN DESTEKÇİSİ OLDUK

Hatay’da yapılan yada yapılacak olan sanayi siteleri ile ilgili har konuda esnafı yanında olduklarını belirten Teksöz, “Türkiye’de örnek sanayi sitelerinden olan Antakya Mobilyacıları İhtisas Sanayi Sitesi yapı kooperatifinin kuruluşundan, bitirilerek hizmete sunulmasına kadar olan süreçte, birliğimizden ne talep edilmiş ve destek istenmişse yerine getirilmiş ve bu güzellikte bir eserin ortaya çıkmasına vesile olunmuştur. Antakya Ayakkabıcıları Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ve Antakya Ayakkabıcılar Odamızın, sanayi sitesinin bir an önce bitirilmesi için birliğimizden talep edilen her türlü talepleri yerine getirilmiştir. Bu yıl içerisinde inşallah  inşaatlarına başlanacaktır. Belen Metal Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin kuruluşundan, imar planlarının yapılmasına, bakanlık yatırım programına alınmasına, ayrıca oda başkanımız Nizar Hayzaran ve Kooperatif Başkanımız Abdullah Zorlu ile birlikte gerek belediyelerde gerekse Ankara’da, milletvekillerimiz ve bakanlık yetkilileri ile görüşmeler yapılarak, bu yıl içerisinde üstyapı ihalesinin yapılması için çalıştık. İskenderun sanayi sitesinin şehir içerisinde kalması ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle, yeni İskenderun sanayi sitesinin kurulması için gerekli destek vermeye devam edeceğiz. HESOB katkıları ile ilimizde ilk defa fuarların yapılması sağladık. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç.Dr. Lütfi Savaş ilimizde fuarların yapılmasına destek vermiştir. Ayrıca Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi ve Reyhanlı Sanayi Sitesi, Hatay (Belen Metalciler) sanayi sitesine altyapı hizmetleri, HBB tarafından tek kuruş istenmeden Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisinin değerli üyelerinin katkılar ile yapılmış ve yapılmaktadır. Türkiye’de daha örneği yok iken, Avrupa Birliği projeleri Hatay’da başlatılmış Hatay Mobilyacılık Ortak Kullanım Atölyesi kuruldu.”

İSKENDERUN’DA SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ AÇTIK

“İskenderun, Belen, Arsuz, Dörtyol ve Erzin ilçelerimizdeki esnaflarımızın Antakya ya gelip gitme külfetinden kurtarmak ve zaman kayıplarını önlemek için, İskenderun ilçemizde Türkiye’de ilk olarak, bakanlık izni ile sicil müdürlüğü yıllar önce düşünülerek açılmıştır. Ayrıca İskenderun ilçemize meslek odalarımız ve esnaflarımızı adına bir toplantı salonu alınarak tadilatı yapılmış, tüm mefruşat ve demirbaşları temin edilmiştir.” dedi.

Bütün bu faaliyetlerinin yaptıkları faaliyetlerin sadece bir kaçı olduğunu belirten Teksöz, “Hizmetlerimizi saymaya kalkarsak daha yüzlerce çalışıma yapılmış ve yapılmaktadır. Ben buradan bizi konuk eden Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Buradan bir kez daha beni destekleyen oda başkanlarımızla birlikte 8 Mayıs’ta yapılacak olan genel kurulda yeniden başkan adayı olduğumu ilan ediyorum. Gönül isterdi ki her zaman yaptığımız gibi bu genel kurulumuza da 70 oda başkanımız ile birlikte el ele yürümekti. Ama olmadı. Yapacağımız genel kurulun hayırlara vesile olmasını buradan bir kez daha diliyorum.” diye konuştu. (Haber Merkezi)