Tedbirleri Almakla Yükümlüyüz

  • Eklenme Tarihi :29.04.2022 | 11:46

Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında, Orman Yangınları ile Mücadele toplantısı gerçekleştirildi.

Tedbirleri Almakla Yükümlüyüz

Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında, İlimizdeki orman varlığını tehdit eden ve çıkması muhtemel orman yangınlarının önlenmesi, çıkan orman yangınlarına en kısa sürede müdahale edilebilmesi için kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon ve iş birliğinin daha etkin bir şekilde sağlanabilmesi amacıyla Orman Yangınları ile Mücadele toplantısı gerçekleştirildi.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Vali Doğan, “Akciğerlerimiz olan ormanlarımızın varlığını arttırmanın yanı sıra, onları korumak, çıkabilecek yangınlara karşılık kurumlarımızla işbirliği içerisinde ve gelişen teknolojinin imkanları ile gerekli tüm tedbirleri almakla yükümlüyüz.” dedi.

Vali Doğan başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Garnizon Komutanı Albay Halit Erbaş, Hatay Vali Yardımcısı Yusuf İzci, ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, ilçe belediye başkanları, Hatay Orman Bölge Müdür Vekili Mustafa Koç ve ilgili kurum temsilcileri katıldı. (Haber Merkezi)