TAŞÇIOĞLU GÜVEN TAZELEDİ

  • Eklenme Tarihi :27.06.2022 | 11:17

HATDEF Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta sonu HESOB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilirken, tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Abdurrahman Taşçıoğlu güven tazeledi.

TAŞÇIOĞLU GÜVEN TAZELEDİ

HESOB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen HATDEF Olağan Genel Kurulu Toplantısına CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Hatay Barosu Başkanı Av. Cihat Açıkalın, STK Başkanları ve Temsilcileri ile delegeler katılım gösterdi.

STK’LAR TOPLUMUN DOĞRU KARAR ALMASINI SAĞLAYAN KURULUŞLARDIR

HESOB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, “Memleketimiz ve ülkemiz için STK’lar önemli bir yapıya sahiptir. STK’lar aynı zamanda yerelde toplumun daha doğru kararlar almasını sağlayan kuruluşlardır. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz olağan genel kurulumuza katılım gösteren siyasi parti milletvekillerine, yerel yöneticilerimize, STK Başkanları ve Yöneticilerine, derneğimizin delege ve üyelerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Kongremizin memleketimize, bölgemize ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

GÜZELMANSUR, TAŞÇIOĞLU’NU TEBRİK ETTİ

Genel Kurula katılım göstererek bir konuşma yapan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, “Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği olağan genel kurulunda sizlerle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Gerçekleştirilen genel kurulda yeniden başkanlığa seçilen Abdurrahman Taşçıoğlu'na ve yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diliyorum. Aydınlık ve güzel günlere olan inancımızla umudu hep birlikte büyüteceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

HATDEF Olağan Genel Kurulu’nda Divan Başkanlığı’na HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz seçildi. Divan Heyeti’nin oluşturulmasının ardından gündem maddeleri tek tek okunarak delegelerin oylamasına sunuldu. Yapılan oylamada gündem maddeleri oybirliği ile kabul edilirken, yönetim kurulu da ibra edildi.

YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile gidilen HATDEF Olağan Genel Kurulu sonucunda Yönetim Kurulu, Denetleme ve Onur Kurulu şu isimlerden oluştu. Abdurrahman Taşçıoğlu Başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu üyeliklerine Abdulşükür Mert, Ahmet Canbaz, Alpaslan Ersin, Fatma Oduncu, Hasan Ramiz Parlar, Hüseyin Karakulak, İsa Kapan, Kenan Güngör, Mehmet Keskin, Mehmet Yeloğlu, Meri Irmak, Niyazi Yıldırım, Osman Altuntaş, Ömer Gürbüz, Rasim Ray, Rifat Sunal, Sadullah Ergin, Salahattin Nurlu, Şükrü Kanatlı ve Yusuf Akbay getirildi.

DENETLEME VE ONUR KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

Denetleme Kurulu Başkanlığı’na Adil Erişkin, üyeliklere ise Ahmet Davut ile Hidayet Alagöz getirilirken, Onur Kurulu üyeliklerine Abdulkadir Teksöz, Ali Güngör, Hikmet Çinçin, Mecit Ercin, Metin Kuseyri, Necmi Asfuroğlu ve Yurdagül Ergüner getirildi.