TASARIM TECRÜBE PAYLAŞIM ETKİNLİĞİ

  • Eklenme Tarihi :05.05.2022 | 10:46

"Kültür Endüstrilerine Benim de Katkım Var" projesi kapsamındaki ilk etkinlik Dünya Fikri Mülkiyet Hakları gününde Ortak Var Oluş Mozaiği tasarım tecrübe paylaşım etkinliği gerçekleştirildi.

TASARIM TECRÜBE PAYLAŞIM ETKİNLİĞİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü Destekleri ile yürütülen "Kültür Endüstrilerine Benim de Katkım Var" projesi kapsamındaki ilk etkinlik  Dünya Fikri Mülkiyet Hakları gününde Ortak Var Oluş Mozaiği tasarım tecrübe paylaşım etkinliği gerçekleştirildi.

 

Proje Koordinatörü Alaeddin Türkmen, İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Celâl Baz ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç.Dr. Murat Tiryakioğlu'nun proje açılış konuşmalarının ardından Doç.Dr. Veli Alpagut Yavuz moderatörlüğünde  Doç.Dr. Banu Özdilek Tıbıkoğlu tarafından "Ortak Varoluş Tecrübe Paylaşımı" etkinliği gerçekleştirildi. EXPO 2021 Hatay projesi kapsamında yer alan ve bin 600 metrekare çapıyla Dünyanın en büyük tek parça taban mozaiği olma özelliğini taşıyan ve bu özelliğiyle Guinness Rekorla Kitabı’na aday gösterilen Tasarım Tescili Üniversitemiz adına yapılıp Hatay Büyükşehir Belediyesine devir yolu ile ticarileştirilen "Ortak Varoluş" mozaiğinin başarı hikayesi süreçleri ile anlatılarak gençlere ilham sağladı. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Sakin tarafından Doç. Dr. Banu Özdilek Tıbıkoğlu'na teşekkür belgesi takdim edildi. Program hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu. (Haber Merkezi)