TAKSİ DURAĞINI YAKTILAR

  • Eklenme Tarihi :31.05.2023 | 12:03

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin büyük yıkıma neden olduğu Cumhuriyet Mahallesi'nde, yaşam olmamasına rağmen taksi durağını açarak "şehre ışık tutmaya çalışan" taksicinin son kalesi olan durağı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce

TAKSİ DURAĞINI YAKTILAR

Cumhuriyet Caddesi Antakya Lisesi yanında bulunan konteyner taksi durağının depremlerde ayakta kaldığını gören taksici esnafı Mehmet Sarıkaya, ailesini güvenli yere götürdükten sonra tekrar işinin başına döndü. Depremlerde hasar alan aracını güçlükle yaptıran ve şehirde umut olmak için yeniden işinin başına geçen taksici Sarıkaya, ulusal haber ajanslarında da geniş yer bulmuştu.

Onlarca teklife ve daha uygun çalışabilme şartlarına rağmen Cumhuriyet Caddesi'nde "Bir umut, bir ışık" olmak için durağını terk etmeyen taksici Sarıkaya'nın, Cumhuriyet Taksi Durağı, kimliği belirsiz kişilerce yakıldı.

Yanan ve kül olan taksi durağının ardından çaresiz kalan taksici Sarıkaya, "Son umudum olan, belki bu şehirde güzel günleri yeniden görürüz dediğim taksi durağımızı da kaybettik. Depremin ardından kısa süre içerisinde taksi durağımızı yeniden toparlayıp faaliyete geçmiştik. Ne yazık ki artık bir durağımız kalmadı. Cumhuriyet Mahallesi ve caddemizin son ışığı, son kalesi taksi durağımızdı. Artık o ışıkta söndü ve son kalemiz yıkıldı" dedi.

Taksici Sarıkaya, tüm olumsuz şartlara rağmen imkan oldukça kül olan taksi durağı önünde hizmet vereceğini sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)