SÜPERVİZYON EĞİTİMİ YAPILDI

  • Eklenme Tarihi :21.01.2023 | 00:55

2023 Yılı Süpervizyon Eğitim Programı doğrultusunda, Hatay Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü bünyesinde “Destek ve Danışmanlık Grubu” oluşturuldu.

SÜPERVİZYON EĞİTİMİ YAPILDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “ŞÖNİM-KKE Hizmet Standartları Rehberi” kapsamında oluşturulan 2023 Yılı Süpervizyon Eğitim Programı doğrultusunda, Hatay Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü  bünyesinde “Destek ve Danışmanlık Grubu” oluşturuldu.

ŞÖNİM, Kadın Konukevi ve SHM Şiddetle Mücadele İrtibat Noktası Meslek Elemanlarına yönelik “Destek ve Danışmanlık Çalışma Grubu” nda görevli Avukat Ahmet Özer tarafından verilen “Yasal Haklar ve İlgili Mevzuat”, Psikolojik Danışman Pelin Açıkalın tarafından ise “Grup Çalışması Teknikleri ve Uygulama”  konulu eğitimler ile 2023 yılı 1. Süpervizyon Eğitimi gerçekleştirildi.

Eğitimin ardından Kadın Hizmetleri Biriminden sorumlu Şube Müdürü Kevser Soydan Sandıkçı başkanlığında, “ŞÖNİM, Kadın Konukevi Müdürlüğü, SHM Şiddetle Mücadele İrtibat Noktasında görevli personeller ve İl Müdürlüğü Kadın Hizmetleri Birimi personellerinin katılımıyla vaka toplantısı gerçekleştirildi. (Haber Merkezi)