Su İletim Sorunu Çözülüyor

  • Eklenme Tarihi :06.05.2022 | 10:38

HATSU, içme suyu iletimini güçlü ve sağlıklı şekilde sağlamak amacıyla çalışmalarını İskenderun ilçesinde de sürdürüyor.

Su İletim Sorunu Çözülüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), içme suyu iletimini güçlü ve sağlıklı şekilde sağlamak amacıyla çalışmalarını İskenderun ilçesinde de sürdürüyor. 

 

Düğünyurdu Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarının içme suyu sorununu çözmek için hazırladığı projeyi uygulamaya koyan HATSU Genel Müdürlüğü, bu kapsamda 1600 metrelik terfi hattı inşa çalışmalarının tamamlandığını aktardı. Bölgede bulunan 2 bin m³’lük içme suyu deposundan terfi merkezine çekilen hat üzerinde bağlantı çalışmalarının devam ettiğini belirten HATSU, saniyede 12 litre su iletme hacmine sahip olan terfi merkezinde işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte pompa sistemlerinin kurulması aşamasına geçileceğini aktardı. HATSU Genel Müdürlüğü, İskenderun’un su iletim seviyesini güçlendirme ve iyileştirme adına proje üretme, uygulama çalışmalarının süreceğinin altını çizdi. (Haber Merkezi)