SOSYAL HİZMET MERKEZLERİ AÇILDI - Hatay Gazetesi

SOSYAL HİZMET MERKEZLERİ AÇILDI

  • Eklenme Tarihi :15.12.2022 | 11:25
  • Muhabir :

Hatay’da Defne, Samandağ ve Arsuz’da yapımı tamamlanan Sosyal Hizmet Merkezleri açıldı. Açılışa Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın telekonferansla katıldı.

SOSYAL HİZMET MERKEZLERİ AÇILDI

 Defne ilçesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın telekonferans ile katılım sağladığı, açılış törenine Vali Rahmi Doğan’ın yanı sıra, Defne Kaymakamı Kadir Okatan, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sandıkçı ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

 

Beraberindeki heyet ile birlikte Defne ilçemizde hizmete giren Sosyal Hizmet Merkezini gezen Vali Doğan, akabinde bir konuşma gerçekleştirdi. Vali Doğan, konuşmasında “Defne Sosyal Hizmet Merkezinin açılışı için bugün burada toplandık. Arsuz ve Samandağ ilçelerimizde de Kaymakam arkadaşlarımız hazır bulunuyorlar. Sayın Bakanım öncelikle şükranlarımızı sunuyoruz. Bugün Hatay’da, 3 tane Sosyal Hizmet Merkezi hizmete girecek. Bu vesileyle toplumun temeli olan aileye, çocuklarımıza, kadınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize, şehit yakınlarımıza, gazilerimize buradan hizmet edeceğiz. Ben tekrar hem zat-ı alinize, bakanlığımıza şükranlarımı sunuyorum. Sosyal Hizmet Merkezlerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyor, herkesi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Tören Vali Doğan ve protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesiyle son buldu. (Haber Merkezi)