SİZLERİN EVLATLARI BİZİM EVLATLARIMIZ

  • Eklenme Tarihi :11.04.2022 | 10:51

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayabilmesi için Türk milleti olarak her zaman bir arada ve bir olmamız gerektiğini söyledi.

SİZLERİN EVLATLARI BİZİM EVLATLARIMIZ

Türk Polis Teşkilatını’nın 177’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle şehit ailelerine ve gazilere verilen iftar yemeğinde konuşan Vali Doğan, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. onlar bu toprakları vatan yapmak için canlarını verdiler ve bu toprakları bizlere vatan yaptılar. Gazilerimizde bu uğurda gözlerini kırpmadan o çetin mücadeleyi verdiler ve bu vatan için kanlarını akıttılar gazi oldular.  Onlara da şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

HER ZAMAN BİR VE BERABER OLMALIYIZ

“Toprakları toprak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” dizelerini paylaşan Vali Doğan, “Şehitlerimiz bin yıldır bu milletin geleceği için bu milletin refahı için, bu milletin müreffeh bir hayat sürmesi için milletimizin bu topraklarda ilelebet yaşaması için canlarını feda ettiler. Bizlere emanet etmiş oldukları bu vatanı evlatlarımıza en iyi şekilde verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.  Etrafımıza baktığımızda etrafımızdaki kaosun ne kadar karmaşık olduğunu, görmemek mümkün değil. Etrafımızdaki savaşın ve ülkelerin durumuna baktığımızda, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayabilmesi için bu milletin evlatlarının ne kadar çok çalışması gerektiği, birlik ve beraberlik içerisinde yol yürümesi gerektiği aşikardır.”

POLİS TEŞKİLATI 177 YILDIR MÜCADELE EDİYOR

“Suriye’de yaşanan karışıklık, Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaşı ve çevremizdeki kaosu göz önüne aldığımızda Türkiye’mizin güçlü, bir arada ve birlik olması lazım. Bunun içinde çok çalışmamız lazım. Birlik ve beraberlik içerisinde ayakta durmamız lazım. Bunun için çalışıyorum, birlikte ve bir arada çalışıyoruz. Tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Polis teşkilatımız 177 yıldır bu uğurda mücadele ediyor. Jandarmamız daha uzun bir süredir bu ülkede mücadele ediyor. Tarihi 2 bin yıl öncesinden başlayan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bu uğurda mücadele ediyor.”

MESAİ ARKADAŞLARIMA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

“Bu uğurda 24 saat gözünü kırpmadın çalışan polis arkadaşlarımı, polis teşkilatımızı tebrik ediyorum. Hiçbir fedakarlıktan çekinmeyerek, ailelerini ihmal ederek, çocuklarının özel günlerine katılamayarak, yorgun olsa da dimdik ayakta durarak vazifelerini yapan mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Belki imkanlarımız onların beklentilerini karşılamıyor. Ama şunu bilin ki gönlümüzden geçen, onların mutluluğu, onların huzuru,  onların huzur içerisinde görevlerini ifa etmeleri için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz.” dedi.

SİZLERİN EVLATLARI BİZİM EVLATLARIMIZ

Teşkilat mensuplarını çocuklarından ayırmadıklarını belirten Vali Doğan, “Görev için onaya geldiklerinde emin olun ki kendi çocuklarımı göreve, operasyona gönderiyormuş gibi hissediyor, o operasyon için alınması gereken tedbirler neyse tüm imkanlarımızla o tedbirlerin alınması gerektiğini talimatlandırıyorum. Çünkü sizlerin evlatları bizim evlatlarımız. Biz onlara o gözle bakıyoruz. Geceleri operasyona gittiklerinde onların dönüşünü kendi çocuklarımızın dönüşü gibi bekliyoruz. Allah onlara kaza bela vermesin. Vazifelerini onlara Allah kolay kılsın.” diye konuştu.

ŞEHİT, BAYRAK, VATAN DEMEK

Hatay İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş’ta Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıldönümünün vatana millete hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında, “Şairin dediği gibi, ‘Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı. Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen şehit oğlusun incitme yazıktır atanı verme dünyaları aslanda bu cennet vatanı ’ şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim için çok önemli. Şehit bayrak demek, şehit vatan demek. 7/24 milletimizin huzuru için mesai harcayan mesai arkadaşlarıma huzurunuzda teşekkür ediyorum. Yaptığımız çalışmalarda bizlere destek veren kardeş kuruluşumuz Jandarma’ya Türk Silahlı Kuvvetlerimize şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Türk Polis Teşkilatının 177’inci Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düzenlenen iftar yemeğine Hatay Milletvekilleri TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, Sabahat Özgürsoy Çelik, İsmet Tokdemir, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, siyasi partilerin il başkanları şehit aileleri, gaziler ve gazilerin aileleri katıldı. (Haber Merkezi)