SİYASİ ŞOVA ÇEVİRDİLER!

  • Eklenme Tarihi :19.11.2022 | 09:58

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Avukat Suzan Şahin Eskişehir Türasaş Fabrikasını ziyaret ederek ilk yerli ve milli araç hakkında açıklamalar yaptı.

SİYASİ ŞOVA ÇEVİRDİLER!

 

Türk mühendislerince 129 günde üretilen ilk yerli otomobil Devrim arabasının içimizdeki emperyalizm uşakları tarafından engellenmiş olduğuna dikkat çeken CHP Hatay Milletvekili Avukat Suzan Şahin yaptığı açıklamada; “Hiç kimsenin, Türklerin kendilerine ait bir motor yapabileceğine dair inancı yoktu. Projede 20 mühendis ve 200'e yakın işçi görev aldı. Elektrik donanımı ile diferansiyel dişlileri, kardan istavrozları ve motor yatakları ile cam ve lastikleri dışında bütün özellikleri ve mekanik donanımları yerli üretimdi. Yani şimdiki yerli ve milli denilerek milletin aklıyla alay edercesine siyasi şova dönüştürülen üretimlerdeki gibi parçalar yurtdışından getirilip “montaj” yapılmadı!

İçimizdeki emperyalizm uşakları tarafından, bu devlet için hizmet eden herkese elbette ki bu fedakarlığından dolayı ceza verilecekti. Proje çeşitli sebeplerle baltalandı ve otomobil konusunda dışa bağımlı kaldık. 1961 yılında Türkiye'de tasarlanan ve üretilen ilk otomobil Devrim arabasının yapılması talimatını veren dönemin Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel’i, gerçek yerli ve milli aracı yapan mühendis ve işçilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.” Dedi.