Silah kazası sonucu 1 asker şehit oldu

  • Eklenme Tarihi :06.11.2023 | 11:10
  • Muhabir :MEHMET EZER

Silah kazası sonucu 1 asker şehit oldu

 

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Zeytin Dalı Harekat bölgesindeki bir üs bölgesinde meydana gelen silah kazası sonucu Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek'in şehit olduğunu duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Zeytin Dalı Harekat bölgesinde bir üs bölgemizde meydana gelen silah kazası sonucunda Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek yaralanarak derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

BAKAN GÜLER'DEN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, şehit Özbek için taziye mesajı yayımladı. Güler, "Kahraman silah arkadaşımız, 5 Kasım 2023 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" dedi.

Suriye'de, Zeytin Dalı Harekat bölgesindeki bir üs bölgesinde meydana gelen silah kazası sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek'in (25) acı haberi, memleketi Niğde'deki ailesine ulaştı. Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek, Zeytin Dalı Harekat bölgesindeki bir üs bölgesinde meydana gelen silah kazası sonucu şehit oldu. Özbek'in şehadet haberi, memleketi Niğde'nin Yıldıztepe Kasabası, Yeni Mahalle, Atatürk Caddesi'nde oturan annesi Şerife ve babası Mustafa Özbek'e yetkililer tarafından ulaştırıldı. Bekar olduğu öğrenilen şehit Özbek'in baba evinin bulunduğu bölgeye Türk bayrakları asıldı.