ŞEMSİYELERİNİZ YAĞMURLARA HAZIR MI?

  • Eklenme Tarihi :11.11.2022 | 13:21

Sonbahara veda ettiğimiz ve kış mevsimine merhaba dediğimiz şu günlerde kendini hissettirmeye başlayan yağmurlar bugünleri bekleyen şemsiyeleri raflardan indirdi.

ŞEMSİYELERİNİZ YAĞMURLARA HAZIR MI?

 

Yağmurlar ile birlikte satış patlaması yaşanacak olan şemsiye satışlarının yanında bir de geçmiş yıllardan kalma şemsiyelerimiz var ki eminiz çoğunun tamire ihtiyacı vardır. İşte çin malı şemsiyelerin aksine kaliteli markalara ait şemsiyelerini olası bir arıza karşısında atmaya kıyamayan ve tamir yaptırmak isteyenler bugünlerde soluğu Antakya’nın son şemsiye tamircisi Ali Devecioğlu’nun yanında alıyorlar. Antakya’da Unutulmaya yüz tutan şemsiye tamirciliği mesleğinin son temsilcisi Ali Usta yaklaşan yağmurlar öncesi yoğun tempo ile çalışmalarını sürdürüyor.

Şemsiye tamiri konusunda verdiği çözüm odaklı hizmeti ile hemen herkes tarafından bilinen Ali Usta Şemsiyenin statü simgesi olduğu dönemlerin  popüler mesleği Şemsiye Tamirciliğini kusursuz bir biçimde yapabilmek adına var gücü ile çalışıyor.

Kış mevsimine merhaba dediğimiz şu günlerde işlerinin açıldığını ifade ederek sözlerine başlayan Ali Devecioğlu zamanında yetiştirmek adına tamiratına devam ederken yaptığı açıklamasında:” Rahmetli ustam Ahmet Yürek’ten öğrendiğim mesleğimi 1993 yılından itibaren yapmaktayım. Ve işi öğrendiğim atölyede mesleğimi devam ettirmekteyim. Çin malı şemsiyelerin hayatımıza girmesi ile birlikte bizim meslek popülerliğini kaybetmeye başladı. Son dönemde kaliteli şemsiye tercih edenler olası bir arıza durumunda atmaya kıyamadıklarından tamir talebinde bulunuyorlar. Tabi eskiye göre kıyaslanamayacak kadar azalmanın olduğunu söyleyebilirim. Hal böyle olunca bende Şemsiye Tamirinin yanında Teneke , Çatı olukları montaj, bakım ve onarım işleri yapmaya başladım. İşyerimde şemsiye tamiri işini hiç bırakmadım. Eskisi gibi olmasa da şemsiyesini tamir ettirmek isteyenler geliyor işyerime. Bende çözüm üretmek adına elimden geleni yapıyorum. Elimde bulunan ürünler  veya eski şemsiyelerden aldığım parçalardan yapıyorum tamirlerimi. Genelde tel ve direk tamirleri yapıyorum. Fiyatlarımı soracak olursanız oldukça uygun olduğunu söylemek isterim. Bazı müşteriler beni bulduklarında biz artık şemsiye tamiri yapılmadığını biliyorduk sizi bulmamız iyi oldu diyorlar bana. İşimden memnun olanlar çevrelerindeki insanlara öneriyorlar beni ve bir nebzede olsa ciromuza katkı sağlıyorlar. Evlerinde arızalı ama  atmaya kıyamadıkları şemsiyeler olan vatandaşlarımızı çözüm bulmak adına işyerime davet ediyorum. Benden sonra bu mesleği devam ettirecek kimse olmaz diye düşünüyorum. Bende sağlığım elverdiği sürece Şemsiye Tamirciliği yapmaya devam edeceğim. Yaklaşan yağmurlar öncesi tamire ihtiyacı olan şemsiyeleri işyerime bekliyorum. ”dedi. Şemsiye Tamircisi Ali Devecioğlu’nun atölyesi Meydan Mahallesi Halep çarşısında faaliyet gösteriyor.