Semerciler Çarşısı Esnafının Tavşan Kanı Çaycısı

  • Eklenme Tarihi :25.03.2022 | 10:04
  • Muhabir :

Geçmişi uzun yıllara dayanan Semerciler Çarşısı çay ocağı, Hizmete başladığı ilk günden bugüne tavşan kanı çayında kaliteyi bozmadan müşterilerine en leziz çay lezzetini sunmaya devam ediyor.

Semerciler Çarşısı Esnafının Tavşan Kanı Çaycısı

 2005 yılından itibaren devraldığı çay ocağını kalitesini hiç bozmadan devam ettiren Ertan Emir ,Günün ilk saatlerinde başladığı mesaisini Semerciler Çarşısı esnafının kepenkleri indirmesi ile sonlandırıyor. Semerciler Çarşısının tek çaycısı olan Ertan Emir gün boyu sergilediği performansının yanında Tavşan Kanı Çayı,Damaklarda eşsiz lezzet bırakan kahvesi,Sıcak ve soğuk içecekleri ile esnaftan tam not alan bir isim olarak biliniyor.Antakya’nın misafirperverliğinin en güzel göstergesi olan misafirperverliğin en güzel biçimde sergilenen örneklerinden biri olan Çarşı esnafının müşterilerine ikramlarına en hızlı biçimde yetişen Ertan Emir gün boyu güler yüzü ile hizmetinde hız kesmiyor.Buram buram nostalji esintileri olan  küçük bir işletme olan çay ocağının kuruluş tarihi net olarak bilinmiyor ama oldukça eski yıllara dayandığı ve her daim kalitesinden ödün vermemesi ile biliniyor.

Tavşan kanı çay lezzeti ile damaklarda unutulmaz bir tat bırakmaya devam ettiğini ifade eden Ertan Emir yaptığı açıklamasında :” Kendi tabirim ile ifade edecek olursam esnaf çayı benimkisi…Öyle basit bir çay gelmesin aklınıza Semerciler Çarşısının damak zevkine hitap eden muhteşem bir lezzetten bahsediyorum.Zira çarşımızın esnafı  işine gösterdiği özene ilaveten içeceği çay kahveye ve müşterilerine ikram edeceği içeceklere de büyük önem vermektedir. Dolayısı ile bizde Semerciler Çarşısının çay ocağı olarak en kaliteli hizmeti vermek için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Sadece çarşı esnafına değil şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlere de en güzel biçimde hizmet vermekteyiz. Uzun yıllardır çay ocağımızda bulunan markalarımız  halen kullanılmaktadır.Tabi  bunun yanında uzun yıllar müşterilerimize çay taşıyan terazimiz hala sıcak sıcak çayları ve diğer içecekleri taşımaya devam etmektedir.Son yıllarda hepimizi olumsuz bir biçimde etkileyen Covid-19 salgını dolayısıyla terazileri,markalar ve bardaklarımızı sıklıkla ve büyük özenle temizlemekteyiz.Hijyen olmazsa olmazımız durumundadır.Semerciler Çarşısı esnafımıza yıllardır verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor yolu Semerciler Çarşısına  düşen herkesi tavşan kanı çayımızı içmeye davet ediyorum.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)