ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİ BAŞIMIZIN TACI

  • Eklenme Tarihi :22.04.2022 | 10:53

İskenderun Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından şehit ailelerinin onuruna iftar programı düzenlendi.

ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİ BAŞIMIZIN TACI

Düzenlenen programa Hatay Valisi Rahmi Doğan, eşi Gülden Gülüzar Doğan, İskenderun Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Recep Atakaş, Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Serkan Topal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanı Oğuz Emre Çiçek, protokol üyeleri, hayırsever iş insanları İskenderun Sanayici ve İş Adamları Derneği üyeleri katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programına oruçlar açıldıktan sonra yapılan konuşmalar ile devam etti. 

Düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan hayırsever iş insanı ve İskenderun Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Recep Atakaş’ın ardından şehit aileleri ile yakından ilgilenen, onların talep ve şikayetlerini dinleyen Vali Doğan, kürsüye çıktı.

Şehit ailelerinin şehitlerin kendilerine bıraktığı emanetler olduğunu belirten Vali Doğan, “Öncelikle bu programı düzenleyen, ülkemiz ve ilimiz ekonomisine önemli katkı sağlayarak vatandaşımıza istihdam yaratan ve kazançlarıyla birçok hayır işi yapan dernek başkanı Recep Atakaş ve dernek üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Devlet ve millet olarak, evlatlarını, eşini, kardeşini bu vatan için toprağa vermiş şehit ailelerimizin her daim yanında ve emirlerinde olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Onlar; gözlerini kırpmadan bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin bizlere emanetidir.” dedi. (Haber Merkezi)