ŞEHİDİMİZİ MEMLEKETİNE UĞURLADIK

  • Eklenme Tarihi :03.08.2022 | 11:22

TRAFİK KAZASINDA YARALANAN ASKER ŞEHİT OLDU

ŞEHİDİMİZİ MEMLEKETİNE UĞURLADIK

Hatay’ın Altınözü İlçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu ağır yaralanan Piyade Er Yusuf Sofioğlu tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. Şehit erin cenazesi basına kapalı olarak düzenlenen askeri törenle toprağa verilmek üzere memleketi Diyarbakır’a uğurlandı.

Hatay Havaalanında düzenlenen törene Hatay Valisi Rahmi Doğan, askeri erkan, kurum müdürleri ve şehidin ailesi katıldı. Şehit Piyade er Yusuf Sofioğlu’nun naşı havayolu ile memleketi Diyarbakır’a gönderildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Altınözü Hatay hududunda, 29 Temmuz 2022 tarihinde araç kazası sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız Piyade Er Yusuf Sofioğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 2 Ağustos 2022 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allahtan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

BAKAN AKAR’DAN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da Şehit Sofioğlu için başsağlığı mesajı yayımladı. Akar, “Kahraman silah arkadaşımız, 2 Ağustos 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve MSB mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” dedi.(Haber Merkezi)