SAYPE’DEN HATAY’A ÜÇ ESER

  • Eklenme Tarihi :14.10.2023 | 14:42
  • Muhabir :

SAYPE’DEN HATAY’A ÜÇ ESER

Arazi Sanatçısı Saype, 6 Şubat depremlerinin vurduğu Hatay’ın Defne, Altınözü ve Antakya ilçelerinde yaptığı eserlerle ‘Duvarların Ötesi’ adlı projesinin 19. Ayağının tamamlandığı bildirildi.

 

Dünyaca ünlü Fransız Arazi Sanatçısı Saype, tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vermek amacıyla oluşturduğu ‘Duvarların Ötesi’ adlı projesinin 19. Ayağı için yüzyılın felaketinin büyük yıkıma neden olduğu Hatay’ı seçti. Arazi Sanatçısı Saype Defne, Altınözü ve Antakya ilçelerinde başlattığı üç eserini tamamladı.

6 Şubat depremlerinin vurduğu Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İsviçre Büyükelçisi Jean Daniel Rush ve Fransız Büyükelçisi Isabelle Dumont’un katkıları ile dünyaca ünlü Fransız Arazi Sanatçısı Saype’nin Defne ilçesi Armutlu Mahallesi’nde yaptığı dev eserin basın-tanıtım toplantısı gerçekleştirilecek. Basın Toplantısı 13 Ekim Cuma günü saat 10.30’da Armutlu Mahallesi Gündüz Caddesi 2. Güven Sokak’ta düzenlenecek. Defne, Altınözü ve Antakya ilçelerine yaptığı 3 eseri tamamlayan Sanatçı Saype, basın mensuplarımızın sorularını da yanıtlayacak.

Arazi Sanatçısı Saype, tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vermek amacıyla oluşturduğu ‘Duvarların Ötesi’ adlı projesinin 19. Ayağını 6 Şubat depremlerinin vurduğu Hatay’ın Defne, Altınözü ve Antakya ilçelerinde yaptığı eserler ile tamamladı.